Angle down Atgal

Žymusis Šiaulių menininkas Vilius Puronas – ir vėl dėmesio centre (vaizdo įrašas)

Žymusis Šiaulių menininkas Vilius Puronas susirūpino dėl galimai susidariusios pavojingos situacijos.

Dizaineris trečiadienį, apie 14 val., miesto bulvare, ant jam priklausančios mansardos Vilniaus ir Tilžės gatvių sankirtoje, pakabino naują transparantą su užrašu „Už Šiaulius 1918-2018“. Jis pakeis mėnesio pradžioje vėjo nuplėštą toje pat vietoje anksčiau kabėjusį tentą.

V. Purono teigimu, visuomenės dėmesį būtina atkreipti į susiklosčiusią „avarinę" padėtį. Mat iki tol kabojęs transparantas buvo nuplėštas vėjo dėl prasto pritvirtinimo, o naujasis pritvirtintas lygiai taip pat. Menininko teigimu, jis pats nieko padaryti negali – savomis kopėčiomis iki viršaus neužlips, tad tenka pasikliauti reklamos įmonės darbininkais. Taip ir susidarė galimai avarinė situacija.

Padėtį dar labiau paaštrino ties gatve kiek anksčiau miesto savvaldybės sprendimu iškirsti medžiai. Atsivėrui naujai erdvei ir dėl to sustiprėjus skersvėjams, kenčia ne tik transparantai – nukentėti gali ir ne laiku bei ne vietoje atsidūrę pėstieji, pro šalį važiuojantys automobiliai, o taip pat pastato langai, kurie gali išdužti krentant nuplėštam transparantui, sako V. Puronas. Pašnekovo teigimu, nors jis pasirūpino, kad socialinei reklamai skirta vieta neliktų tuščia, stipresnio vėjo jis tikrai nelaukia: „Labiau norėčiau, kad perkūnas nutrenktų tuos valdininkus, kuriems verta duoti per kepurę."

Garsus šiaulietis teigia nesuprantantis ir to, kodėl staiga atsirado klaustukų, kam priklauso ant jo privačios mansardos esantis ir už jo paties asmeninius pinigus legaliai sukonstruotas reklaminis stendas. Pasak V. Purono, kuris pats daug metų dirbo savivaldybėje, socialinė reklama, priešingai nei politinė, nėra reglamentuojama nei Lietuvos, nei Europos įstatymais.

Primename, kad prieš maždaug dvejus metus menininkas jau buvo atsidūręs valdininkų taikiklyje, kai valdžios sprendimu, kaip nelegali reklama, buvo nukabintas Šiaulių universitetą reklamavęs jo tentas su užrašu „Šiauliai – universitetinis miestas“. Pačiam V. Puronui tuomet buvo skirta bauda.

Daugiau – Etaplius.lt vaizdo reportaže.

comment Skaitytojų komentarai (5)

Taip pat skaitykite