Angle down Atgal

Spaudos konferencijoje – apie pirmą Lietuvoje užfiksuotą koronaviruso atvejį (vaizdo įrašas)

Naktį į penktadienį paaiškėjus, kad Lietuvoje užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis, Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika informavo, kad virusu užsikrėtusi pacientė, vasario 24 d. grįžusi iš Veronos, buvo gerai informuota apie elgesio rekomendacijas – vengė kontakto su visuomene bei išvengė kontakto su savo kolegomis.

Skaitykite daugiau: Šiauliuose nustatytas pirmasis koronoviruso atvejis Lietuvoje

R. Mažeika taip pat pabrėžė, kad visos procedūros buvo atliekamos pagal ekstremaliųjų situacijų rekomendacijas.

„Šiauliai tapo pirma vieta, kurioje diagnozuotas koronavirusas. Šiąnakt į ligoninę iškvietus greitosios pagalbos automobilį pateko pacientė, kuri vasario 24 dieną parskrido iš Veronos. Negerai ji pasijuto kitą dieną. Reikia pasidžiaugti, kad moteris buvo gerai informuota apie tai, kaip reikia elgtis grįžus iš epideminių židinių vietų. Nuotoliniu būdu ji susitvarkė nedarbingumo pažymėjimą, tokiu būdu išvengdama kontakto su bendradarbiais. Negerėjant situacijai, vakar dieną ji buvo atvežta greitosios pagalbos automobliu į mūsų ligoninę. Naktį gavome informaciją, kad (iš tepinėlio) nustatytas koronavirusas, ir šią naktį pacientė atvežta į ligoninę. Ligoninės personalas buvo visiškai pasiruošę. Turime palatas, kuriose toliau vykdoma pacientės izoliacija ir stebėsena“, – spaudos konferencijoje sakė ligoninės direktorius.

Šiuo metu taip pat praplėstas karantinuojamų asmenų ratas.

„Tai buvo pirmoji pacientė, – pažymėjo R. Mažeika. – Kitu greitosios pagalbos automobiliu atvežti kontaktiniai asmenys – šeimos nariai, kurie gyvena atskirai. Jie nakties metu atvežti tryse, izoliuoti taip pat atskiroje palatoje. Šiuo metu jų būklė yra gera, temperatūros neturi, nekarščiuoja. Paskutinis ryte, ką tik atvežtas, buvo pirmosios kornavirusu užsikrėtusios pacientės vyras, taip pat kontaktinis asmuo. Bus tiriama, ar jis infekuotas, ar ne. Šiuo metu ligoninėje turime vieną nustatytą diagnozę ir keturis atvejus, kuriuos mes tiriame, ir kurių duomenis turėsime šios dienos bėgyje.“

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Ligoninės direktorius patvirtino, kad pacientė yra Šiaulių miesto gyventoja. Ji į Italiją buvo išvykusi darbo reikalais – kartu su kitais penkiais asmenimis, taip pat šiauliečiais, dalyvavo Veronoje vykusioje konferencijoje. Naujienų portalo Etaplius.lt šaltinių žiniomis, pacientės šeimos nariai atvežti į Medelyno rajono Šiauliuose. Anot R. Mažeikos, vaikų jų tarpe nėra.

Pasak R. Mažeikos, pacientė šiuo metu yra izoliuota nuo visuomenės, tačiau jaučiasi gerai ir temperatūros neturi. Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus teigimu, moteris elgėsi pagal visas rekomendacijas – išsikvietė greitąją pagalbą, o ligoninė žinojo, kad atvyksta galimai koronavirusu infekuotas asmuo. „Personalas buvo pasiruošęs su reikiamomis apsaugos priemonėmis. Buvo paimtas tyrimas ir pacientė buvo grąžinta į namus“, – aiškino R. Mažeika. Jis džiaugėsi, kad tik grįžusi iš šiaurės Italijos moteris užsiėmė saviizoliacija ir iki minimumo sumažino viruso plitimo tikimybę.

Medikai taip pat atliko tyrimus dviem kolegoms, kurie su apsikrėtusia moterimi kartu vyko į konferenciją Italijoje, jie buvo neigiami, sakė jis.

„Šiuo metu ligoninėje paskelbtas karantinas. Pacientų lankymas yra draudžiamas“, – teigė ligoninės direktorius.

Šiaulių meras Artūras Visockas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Šiaulių meras Artūras Visockas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas spaudos konferencijoje prašė gyventojų ir toliau sekti oficialią informaciją ir ja vadovautis. „Šiandien jokių gyvenimo sutrikimų mieste nėra ir negali būti. Jei susidarys situacija, kad reikės sustabdyti mokyklų darbą arba visiškai atsiriboti ir pasakyti žmonėms, kad nereikia eiti į jokius renginius, tas ir bus pasakyta“, – penktadienį teigė A. Visockas.

Šiaulių meras atskleidė, kad vienas jo kolegų grįžo iš Tenerifės ir dabar dirba nuotoliniu būdu.

„Šiandien iš Tenerifės grįžo mano sekretoriato vadovas Arnas. Jis yra protingas žmogus, pasiskaitęs, suprato, kad jam nereikia eiti į darbą, gali dirbti nuotoliniu būdu“, – sakė A. Visockas.

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas priminė svarbiausias rekomendacijas Lietuvos gyventojams: grįžus iš koronavirusu infekuotų užsienio šalių laikytis saviizoliacijos, jei išeina – dirbti nuotoliniu būdu, o tik prasčiau pasijutus kreiptis į medikus.

Šiuo metu ekstremali situacija dėl koronaviruso paskelbta visoje šalyje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite