Angle down Atgal

Simono Daukanto gimnazistai susipažino su pasieniečio ir kinologo specialybėmis

Gegužės 2 dieną S.Daukanto gimnazijos Ii klasės mokiniai dalyvavo pažintiniame vizite Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės Zoknių užkardoje.

Įspūdžiais dalijasi Ii klasės mokinys Justas Gedvigas: „mūsų klasė susipažino su Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Iš pradžių mes pažiūrėjome filmuką, kuriame buvo parodyta, kaip dirba ir treniruojasi VSAT darbuotojai. Mums parodė ir paaiškino, kaip pasieniečiai naudoja įvairias priemones, tokias kaip tazerius, žiūronus, ginklus, antrankius ir t.t.

Man asmeniškai labiausiai patiko filmukas, nes jis buvo informatyvus. Žiūronai taip pat padarė didelį įspūdį, nes labai gerai priartina vaizdą.
Mūsų klasė per šią išvyką daug sužinojo apie pasieniečio profesiją, kur ir kiek reikia mokytis, kur galima dirbti. Dėkojame VSAT darbuotojams už šitą progą.“

Ii klasės mokinys Astijus Albrechtas pasakoja, kad „turėjome progą stebėti, kaip pasienietis-kinologas dresuoja savo augintinį, jauną vokiečių aviganį. Visi buvome nustebę, nes šuo pakluso įvairioms komandoms (sėdėt, gulėt, šalia, balsas ir kt.) ir labai tiksliai jas vykdė. Buvo įdomu stebėti, kaip šuo ieško pamesto daikto. Mokytoja numetė savo raktus ant žolės. Gavęs komandą šuo pradėjo uostyti, greitai surado raktus ir kantriai gulėjo prie jų, kol šeimininkas atėjo ir juos paėmė. Be to, pasienietis pademonstravo, kaip šuo yra išmokytas elgtis su gaudomu žmogumi. Jei sulaikomas žmogus stovi ramiai - šuo tik loja, tačiau jei žmogus sujuda - šuo griebia už rankos ir be komandos nebepaleidžia.

Pasienietis ir jo šuo – darni komanda. Šuo dirba kartu su savo šeimininku: padeda jam sulaikant įtartinus asmenis, ieškant daiktų ir pan.

Visai klasei buvo linksma, šuo mums padarė didelį įspūdį. Dėkojame VSAT darbuotojams už galimybę susipažinti su jų darbu, o karjeros specialistei E.Aksomaitienei esame dėkingi už išvykos suorganizavimą.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite