Angle down Atgal

Simono Daukanto gimnazijos mokiniai susitiko su Šiaulių pasienio užkardos pareigūnais

Lapkričio 6 d. Simono Daukanto gimnazijos mokiniai dalyvavo susitikime su pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardos pareigūnais. Susitikimo metu moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su kinologo ir pasieniečio darbu bei šios profesijos ypatumais.

Renginio pradžioje pulkininkas Vytautas Dabulskis pristatė trumpą, bet informatyvų, filmuką apie pasieniečių darbą. Trumpame filmuke ne tik paaiškinta, ką veikia pasieniečiai, bet ir parodomi unikalūs kadrai iš pasienio pareigūnų darbo. Lietuvos valstybės sieną nuolat bandoma pažeisti iš sausumos, oro ar vandens telkinių. Dažniausiai – siekiant pergabenti kontrabandines prekes, nelegalius migrantus ar vogtas transporto priemones. Daugiausiai pažeidimų pasieniečiai užfiksuoja prie išorės Europos Sąjungos sienų, kurių tinkamai apsaugai ir kontrolei skiriamas didžiausias dėmesys. Lietuvos valstybės sienos ilgis yra 1763 km. Tačiau Lietuva – ir Šengeno erdvės narė. Tad mūsų šalies pasieniečiai saugo ir kontroliuoja apie dešimtadalį visos Šengeno sutarties valstybių išorės sausumos sienos.

Šiaulių pasienio užkardos atstovai pristatė mažąją dalį savo amunicijos pavyzdžių: kelią blokuojantį ežį, tonfą, policijos lazdą, elektrošoką ir t.t. Visus tuos daiktus mokiniai galėjo paliesti, panagrinėti, pasimatuoti. Renginio kulminacija tapo 6 mėn. amžiaus tarnybinis šuo – energingas ir žaismingas Kedras. Gimnazistai susipažino ir su kinologo profesija, galėjo pamatyti kelis šuns dresavimo būdus. Jaunuoliai galėjo ne tik stebėti tarnybinio šuns pasirodymą, bet ir jį paliesti, mesti jam kamuoliuką. Džiugios emocijos aplankė visus renginio dalyvius.

Parengė profesinio orientavimo konsultantė Valentina Aužbikavičė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite