Angle down Atgal

Seminaras „Mokinių socialinių ir emocinių kompetencijų ugdymas. Reagavimas į patyčias ar kitokį smurtinį elgesį mokykloje“

Sausio 13 dieną Šiaulių Dainų progimnazijos mokytojai dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo seminare ,,Mokinių socialinių ir emocinių kompetencijų ugdymas. Reagavimas į patyčias ar kitokį smurtinį elgesį mokykloje“.

Lektorius – Linas Slušnys, žinomas vaikų ir paauglių psichiatras, padedantis ir tėvams, ir mokytojams suprasti vaikus, rasti atsakymus į sudėtingus klausimus: kodėl vaikai neklauso, kodėl jie būna agresyvūs, kaip bendrauti su tokiais vaikais.

Lektorius pabrėžė, kad „lengvų“ vaikų nėra. Drauge mokosi ne tik įvairių gebėjimų turintys vaikai, bet ir turintys įvairių mokymosi sutrikimų, ir autizmo spektro, ir hiperaktyvūs vaikai. Ir tai tik privalumas, o ne trūkumas. Taip vaikai mokosi tolerancijos, pakantumo, pagarbos kitaip atrodančiam, mąstančiam ar besielgiančiam. Auga nauja empatiška, jautri, neabejinga kito skausmui karta. Tačiau dirbti su tokiais skirtingais vaikais nėra lengva. Mokytojui tenka sunkus uždavinys: stengtis rasti vaikui, turinčiam įvairių sutrikimų, geriausius ugdymo(si) variantus. Mokytojas turi būti kantrus, nuolat teirautis, kaip mokiniams sekasi, su kokiais sunkumais jie susiduria. Būtina susitarti su klase, mokiniu ir jo tėvais, kaip bus padedama vaikui susitvarkyti su jo problemomis. Būtina pažinti vaiką, žinoti jo sutrikimus, tik taip bus visapusiškai ugdoma asmenybė, užkertamas kelias patyčioms ir smurtui mokykloje.

Daug įvairių naudingų patarimų, kaip bendrauti su elgesio, mokymosi sutrikimų turinčiais vaikais, kaip ugdyti mokinių socialines ir emocines kompetencijas, kaip reaguoti į patyčias, seminaro metu išgirdo progimnazijos mokytojai. Įgytas žinias jie stengsis pritaikyti bendraudami su mokiniais pamokose ir popamokinėje veikloje, juk mokytojas, net vienas, gali labai daug.

Lietuvių kalbos mokytoja Andžela Valaikienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite