Angle down Atgal

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Vida Pociuvienė

Dėl 31 Šiaulių miesto tarybos kėdės kovoja 11 partijų. Jų lyderių paprašėme įvardyti svarbiausius programinius siekius ir paaiškinti, kaip ketinama juos įgyvendinti. Politikų pažaduose – nuo nemokamo viešojo transporto iki galimybės visiems šiauliečiams dalyvauti miesto valdyme. Tiesa, programinius akcentus sudėliojo ne visi. Su visuomeninio rinkimų komiteto „Kviečiu aš tautą“ lydere Jūrate Šivickiene nepavyko susisiekti nei telefonu, nei el. paštu, nei per socialinius tinklus.

Visuomeninis rinkimų komitetas „ŠNVOK – čia ir dabar“ (Nr. 19), Vida Pociuvienė:

Dvi esminės mūsų programinės veiklos nuostatos – kokybiškų ir visaverčių socialinių paslaugų užtikrinimas miesto gyventojams bei draugiškos gamtai gyvenamosios aplinkos sukūrimas – jau įgyvendinamos ŠNVOK pajėgomis, vykdant respublikinius bei Savivaldybės finansuojamus projektus. Miesto viešąsias erdves NVO tvarko ne tik projektinėmis, bet ir asmeninėmis lėšomis. Todėl siūlome ir esame įsitikinę, kad socialinių problemų sprendimą bei aplinkos tvarkymo darbus galima deleguoti visuomeninėms organizacijoms, sudarant joms galimybę dalyvauti viešuosiuose konkursuose. Prognozuojame, kad tokiu būdu teikiamos paslaugos atpigtų mažiausiai perpus ir būtų sukurta tiek darbo vietų, kiek politikai žadėjo prieš visus rinkimus, vykusius po nepriklausomybės atkūrimo. Šiems darbams įgyvendinti privalu Šiauliuose įkurti Bendruomenės namus, kuriuose reziduotų visos realiai veikiančios nevyriausybinės organizacijos.

– Jūsų programoje teigiama, kad sieksite sukurti palankią aplinką investicijoms pritraukti. Kaip?

– Miesto ekonominei bei finansinei plėtrai įgyvendinti visų pirma pasitelksime Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetą (EESRK) – pagrindinę pilietinei visuomenei atstovaujančią ES instituciją. Komitete 2015–2020 m. kadencijoje dirba Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius. Taip pat pasitelksime racionalų bendradarbiavimą su VšĮ „Investuok Lietuvoje“, nes iki šiol tokios veiklos buvę miesto vadovai aktyviai nepraktikavo. Kreipsimės į Seimo bei Vyriausybės atstovus, nes palankią aplinką verslui formuosime, siūlydami keisti įstatyminę bazę, kad Savivaldybėje neužtruktų investuotojų dokumentų tvarkymas, paprastai stabdomas nenašiai dirbančios biurokratinės mašinos. Įkursime VšĮ „Investuok Šiauliuose“, kurios tikslai: miesto, į kurį verta investuoti, pristatymas įvairiose parodose, forumuose ir užsienio rinkose, darbas su pramonės ir verslo atstovais, siekiant išgryninti jų problemas ir poreikius. Propaguosime aiškios turizmo strategijos suformavimą ir infrastruktūros miesto svečiams sukūrimą, miesto vadovų darbą su užsienio valstybių ambasadoriais ar jų atstovais.

Taip pat skaitykite: Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Vida Pociuvienė

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Jonas Bartkus

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Aurimas Lankas

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Artūras Visockas

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Valerijus Simulikas

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Andrius Šedžius

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Marijus Velička

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Gintautas Sitnikas

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Laisvūnas Neimanas

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Aurimas Žvinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite