Angle down Atgal

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Marijus Velička

Dėl 31 Šiaulių miesto tarybos kėdės kovoja 11 partijų. Jų lyderių paprašėme įvardyti svarbiausius programinius siekius ir paaiškinti, kaip ketinama juos įgyvendinti. Politikų pažaduose – nuo nemokamo viešojo transporto iki galimybės visiems šiauliečiams dalyvauti miesto valdyme. Tiesa, programinius akcentus sudėliojo ne visi. Su visuomeninio rinkimų komiteto „Kviečiu aš tautą“ lydere Jūrate Šivickiene nepavyko susisiekti nei telefonu, nei el. paštu, nei per socialinius tinklus.

Darbo partija (Nr. 12), Marijus Velička:

Šiauliai – pirmasis didmiestis Lietuvoje, kuriame visi miesto gyventojai naudosis nemokamu viešuoju transportu. Statistiškai vieno gyventojo, uždirbančio apie 1 000 Eur popieriuje, GPM per metus sudaro apie 1 500 Eur. Šiauliai per mokesčių skirstymą atgauna 100 proc. šiauliečių sumokamo GPM. Šiuo metu UAB „Busturas“ pajamos iš bilietų bei kompensacijų sudaro apie 6,5 mln. Eur. Kad tai dengtų prarastas pajamas, pradėjus vežti nemokamai, reikia, jog Šiauliuose gyvenamąją vietą deklaruotų apie 4 300 dirbančių gyventojų. Remiantis Talino bei Telšių pavyzdžiais, gyventojai, nedeklaravę savo gyvenamosios vietos bei gyvenantys rajone, aktyviai deklaruoja savo gyvenamąją vietą tame mieste, kuriame jie gali gauti nemokamo viešojo transporto paslaugą. Pastebėtina, jog didėjantis gyventojų skaičius Šiaulių mieste ir jų sumokamas GPM gali tapti papildomomis pajamomis miestui, kurios būtų nukreiptos į reikalingas sritis. Noriu pažymėti, kad be finansinio aspekto yra ir ekologinis, ekonominis bei psichologinis aspektai.

Investicijų pritraukimas į Šiaulių miestą. Miesto savivaldybėje mes neturime specialistų, kurie mokėtų ir turėtų reikiamų žinių, kokiu būdu ir kur viešinti mūsų miestą, kad apie jį sužinotų potencialūs užsienio investuotojai. Puikiai suprantame, kad su valstybės tarnautojų algomis Šiaulių savivaldybėje mes nesugebėsime prisitraukti šią sritį išmanančių kompetentingų specialistų, todėl mūsų pasirinktas būdas yra samdyti tarptautinę investuotojų paieškos kompaniją. Šiai kompanijai būtų dengiamos būtinosios pagrįstos išlaidos, bet pagrindinis jų uždarbis būtų sėkmės mokestis nuo realiai padarytos investicijos Šiaulių mieste.

– Jūsų programoje teigiama, kad užkirsite kelią korupcijai ir „švogerizmui“. Kaip?

– Yra du būdai kovoti su korupcija: skaidrumas ir viešumas. Netoleruojame jokių užkulisinių susitarimų, visi susitikimai turi būti oficialūs ir registruoti bei protokoluojami, tokiu būdu išvengiant bet kokios korupcijos galimybės. Tokie susitikimai turi būti viešinami visuomenei, susitikimų protokolai turi būti prieinami bet kuriam LR gyventojui. „Švogerizmas“ – tai ypatingai ydingas ir visuomenėje paplitęs reiškinys. Darbo partijos pozicija ta, kad įdarbinamiems asmenims negali būti taikomos jokios privilegijos dėl partinio priklausymo, draugystės ar giminystės ryšių. Asmenys, kandidatuojantys į pareigas, turi atitikti keliamus reikalavimus, o tiriant padarytus nusižengimus, tai turi būti daroma objektyviai.

Taip pat skaitykite: Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Vida Pociuvienė

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Jonas Bartkus

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Aurimas Lankas

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Artūras Visockas

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Valerijus Simulikas

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Andrius Šedžius

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Marijus Velička

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Gintautas Sitnikas

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Laisvūnas Neimanas

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Aurimas Žvinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite