Angle down Atgal

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Aurimas Lankas

Dėl 31 Šiaulių miesto tarybos kėdės kovoja 11 partijų. Jų lyderių paprašėme įvardyti svarbiausius programinius siekius ir paaiškinti, kaip ketinama juos įgyvendinti. Politikų pažaduose – nuo nemokamo viešojo transporto iki galimybės visiems šiauliečiams dalyvauti miesto valdyme. Tiesa, programinius akcentus sudėliojo ne visi. Su visuomeninio rinkimų komiteto „Kviečiu aš tautą“ lydere Jūrate Šivickiene nepavyko susisiekti nei telefonu, nei el. paštu, nei per socialinius tinklus.

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (Nr. 10), Aurimas Lankas:

Šveicarija Šiauliuose, arba nauja – tai pamiršta sena. Gyventojus būtina įtraukti į miesto valdymą. Tam Šiaulių miesto taryba dar 2009 m. patvirtino tvarką, kurioje numatomos apklausos. Apklausoje gali dalyvauti miesto savivaldybės gyventojai. Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisė priklauso gyventojams ir Tarybai. Gyventojai gali pateikti savo nuomonę miestui svarbiais klausimais. Tai būtų aukščiausia demokratijos forma ir pačių gyventojų aktyvus įtraukimas į miesto valdymą.

Šiauliečių šeima sutaupys 100 Eur per metus. Suskaičiavome šiauliečio komunalinių paslaugų krepšelį. Keturių asmenų šeima, gyvendama standartiniame 60 kv. m bute, per metus už Savivaldybės teikiamas komunalines paslaugas sumoka 1 014 Eur. Šildymui skiria 30 proc., šiukšlėms – 8 proc., o šaltam ir karštam vandeniui – net 62 proc. viso krepšelio lėšų. Taip, Šiauliuose šiluma pigiausia tarp didžiųjų miestų, tačiau tik 4 proc. pigesnė nei Vilniuje. Vanduo Šiauliuose 36 proc. brangesnis nei Kaune ir net 42 proc. – nei Vilniuje. Todėl sumažinsime komunalinių mokesčių kainas, kad šiauliečių šeima galėtų sutaupyti mažiausiai 100 Eur per metus.

– Jūsų programoje teigiama, kad įsteigsite Botanikos sodo filialą Didždvario parke. Kaip?

– Universitetų jungimo pasekmė tokia, kad Botanikos sodas ir jo veikla tapo tarsi nereikalinga. Esame tikri, kad miesto bendruomenė turi pasistengti išlaikyti Botanikos sodą, visą jo infrastruktūrą ir ilgametes kompetencijas. Taip pat turėtume įsteigti Botanikos sodo filialą Didždvario ir Centrinio parkų teritorijoje. Abiejų parkų sutvarkymo projektai yra Integruotos teritorijos vystymo investicijų programos dalis ir yra finansuojami ES fondų lėšomis. Abiem parkams sutvarkyti skirta beveik 2,9 mln. Eur. Botanikos sodas miesto centre taptų edukacine integruoto mokymo platforma, kuri sudarytų galimybių įvairaus amžiaus vaikams studijuoti evoliucijos, ekologijos, taksonomijos mokslus. Siektume užkrėsti miesto gyventojus savanorystės idėja ir, prižiūrint profesionalams, pasinerti į botaninius malonumus.

Taip pat skaitykite: Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Vida Pociuvienė

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Jonas Bartkus

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Aurimas Lankas

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Artūras Visockas

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Valerijus Simulikas

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Andrius Šedžius

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Marijus Velička

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Gintautas Sitnikas

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Laisvūnas Neimanas

Rinkimai: nuo pažadų prie darbo. Kaip? Aurimas Žvinys

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite