Angle down Atgal

Kamine užsidegė suodžiai: ką daryti?

Kauno rajone, Neveronių kaime, šį antradienį trijų aukštų mūrinio namo kamine degė suodžiai. Laimei, ugnis šį kartą neišplito, socialiniame tinkle „Facebook“ ketvirtadienį paskelbė Ugniagesių bendruomenė.

Nemažai gyventojų įsitikinę, kad kamine degantys suodžiai, girdi, didelės grėsmės nekelia. Žodžiu, kas čia tokio, nereiks kamino valyti. Nors degant kamine suodžiams didelė tikimybė, kad gali pradėti degti ir stogas, o paskui ir visas namas. Tuo labiau kad nuo aukštos temperatūros atsiranda įtrūkimų, per kuriuos ugnis gana greitai išplinta.

Ką daryti, jei matote, kai iš kamino veržiasi ugnis? Tuoj pat skambinkite skubios pagalbos telefonu 112. O kol ugniagesiai atvyks, pabandykite per kamino apačioje esančią angą semti krintančias žarijas, kad sumažėtų temperatūra dūmtraukyje. Ir tik nebandykite liepsnos gesinti vandeniu!

Ugniagesiai primena, kad kaminą valyti būtina vos pajutus, kad prastėja trauka. Beje, naudojami specialūs milteliai, negali pakeisti kamino valymo. Reguliariai juos naudojant, jie tik suminkština suodžius, kad juos būtų galima lengviau išvalyti. Be to, pravartu žinoti, kad kuo drėgnesnės malkos, tuo daugiau susikaupia ir suodžių.

Ugniagesių bendruomenė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite