Angle down Atgal

Kaip sėkmingai padengti susikaupusias skolas? Padės šie 8 patarimai

Paskola – puiki priemonė, tik naudotis ja reikia išmintingai. Neturint patirties ir bandant vieną paskolą dengti kita, trumpalaikė pagalba gali virsti sunkia finansine našta. Šiandien tūkstančiai žmonių atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje ir kai kas galbūt pirmąkart gyvenime pasiėmė paskolą.

Deja, bet greitai atsikratyti skolų retai kam pavyksta. Tiesiog nėra pinigų atiduoti visą skolą iš karto, o vėluojant sumokėti įmokas kaupiasi papildomos palūkanos arba baudos.

Taigi, nuo ko pradėti ir kaip padengti įsiskolinimus?

1. Sudarykite išsamų savo įsiskolinimų sąrašą

Įrašykite viską: ir būsto paskolą, ir autolizingą, ir iš draugo „iki atlyginimo“ pasiskolintus kelis eurus. Geriausia bus, jei sudarysite lentelę (tarkim, pasinaudosite Excel programa) arba tiesiog surašykite viską ant paprasto popieriaus lapo. Prie kiekvieno įsiskolinimo užpildykite tokio pobūdžio laukelius:

 • Kam ir už ką esate skolingi.
 • Kiek skolingi (pasiskolinta suma).
 • Efektyvioji (realioji) palūkanų norma („procentai“).
 • Minimali kasmėnesinė įmoka.
 • Planuojami mokėjimai (ši skiltis kol kas lieka neužpildyta).

Tada apskaičiuojame, kiek iš viso esame skolingi. Kokį skaičių begautumėte, išsigąsti neverta, svarbiausia, pirmas žingsnis jau žengtas - jūs išdrįsote pažvelgti realybei į akis.

2. Atsikratykite mažiausių įsiskolinimų

Savio sudarytoje lentelėje sugrupuokite įsiskolinimus: nuo didžiausio iki mažiausio.

 • Visų pirma, kuo greičiau atiduokite smulkiąsias skolas. Tai puikus psichologinis manevras, leidžiantis suvokti, kad susidorosite su iššūkiu.
 • Antra, kuo trumpesnis sąrašas, tuo paprasčiau veikti.

3. Refinansavimas

Jei yra galimybė, dalį paskolos refinansuokite. Peržvelkite kelių bendrovių pasiūlymus. Šiuo metu refinansavimo pasiūla beveik tokia pat populiari kaip ir

paskolų suteikimas. Paraišką, kad jums būtų suteikta paskola internetu, užpildyti nesudėtinga, o atsakymas pateikiamas labai greitai.

Tik jokiu būdu neskubėkite. Didžiausia klaida, kurią daro žmonės skolindamiesi – jie pasiima paskolą iš pirmo pasitaikiusio skolintojo, gerai neįvertinę sąlygų ir kitų skolintojų pasiūlymų. Internete yra ne viena paskolų palyginimo platforma, kaip kad paskoluatsiliepimai.lt, kurios leidžia matyti visus skolintojus su jų įvertinamais, palūkanomis ir kitų vartotojų atsiliepimais vienoje vietoje.

4. Kokią dalį pajamų galite skirti skoloms padengti?

Apskaičiuokite pačią didžiausią kasmėnesinę sumą, kurią galite skirti savo skoloms padengti ir įrašykite ją į lentelę kaip bendrą būsimųjų įmokų sumą:

 • Jei jūs tvirtai nusprendėte kuo greičiau atsikratyti visų skolų, ko gero, protingiausia išeitis iš šios padėties - susiveržti diržus ir pasilikti pinigų tik būtiniausioms išlaidoms, o visus kitas pajamas skirti skoloms išmokėti.
 • Įspėkite artimiausius žmones, kad šiuo metu itin taupote, ir paprašykite, kad jie neviliotų kartu prabangiai leisti laisvalaikį, negadintų nuotaikos pasakodami apie savo naujus pirkinius, taip pat galite iš anksto atsiprašyti, kad taupumo sumetimais nedalyvausite iškilmėse ar pan.
 • Jei nusprendėte taupyti, bet gyvenate ne vienas, turėsite tartis su partneriu ir kitais šeimos nariais. „Finansinė dieta“ – išties sunkus išbandymas, antra vertus, galėsite vienas kitą kontroliuoti ir palaikyti.

5. Suplanuokite, kokio dydžio bus kiekvienos skolos įmokos.

Dabar jau galite pildyti paliktus tuščius lentelės langelius. Pradėkite nuo apačios ir kilkite į viršų. Prie visų įsiskolinimų, išskyrus esantį sąrašo viršuje, įrašykite sumą lygią minimaliai įmokai. Prie likusios paskolos įrašykite suplanuotų įmokų sumos likutį. Toks įmokų paskirstymas leis:

 • Visų pirma, padengti mažiausius įsiskolinimus.
 • Laikui bėgant sumažins vidutinę bendrą skolos normą.

6. Automatinis įmokų mokėjimo nustatymas

Internetinėje banko svetainėje keliems mėnesiams į priekį pasirinkite ir nustatykite automatinį įmokų skolintojams mokėjimą .

 • Jei įmanoma, pasirinkite tą pačią dieną, tegul tai būna diena netrukus po to, kai gaunate nuolatines pajamas, pvz., atlyginimą.
 • Nustatymuose pasirinkite, kad apie atliktą finansinę operaciją gautumėte priminimą SMS žinute arba el. paštu.
 • Jei naudojatės internetinio banko paslaugomis, patikrinkite ar visi mokėjimai atlikti.

7. Įvairūs būdai paskolai padengti

Netikėtai gautas pajamas panaudokite tikslingai ir iškart atsikratykite mažiausio įsiskolinimo.

Netikėtos pajamos gali būti, pavyzdžiui: darbo premija, dovana ar palikimas.

 • Atsikračius vienos paskolos, likusius pinigus skirkite kitos, mažiausios, paskolos padengimui, o kitoms dengti ir toliau mokėkite mažiausias apskaičiuotas įmokas.
 • Taip gausis savotiškas sniego lavinos efektas – kiekviena sekanti paskola bus padengiama greičiau nei virš jos esanti paskola.

8. Motyvacija

Lentelės pildymas gali tapti puikia motyvacija, ypač, kai norisi viską mesti. Padengę paskolą pažymėkite lentelėje ją kita spalva ar ypatingu šriftu – bus akivaizdu, kad sėkmingai judate tikslo link.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite