Angle down Atgal

Kada atsiras Lyros–Gardino g. žiedas?

Buvęs Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis žadėjo, kad žiedinis eismas Lyros ir Gardino gatvių sankryžoje bus įrengtas 2018 m. rudenį. Žiedo iki šiol nėra, mat ratu užsisuko rangovų ir Savivaldybės derybos.

Šiaulių miesto savivaldybės Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus specialistai teigia, kad žiedinio eismo įrengimas buvo atidėtas, kadangi AB „ESO“ ir UAB „Šiaulių vandenys“ minimoje sankryžoje nespėjo laiku atlikti darbų.

„AB „ESO“ ir UAB „Šiaulių vandenys“ sankryžoje nespėjo atlikti savo tinklų iškėlimo / remonto darbų, todėl jų pradžią nuspręsta atidėti iki tol, kol šių įmonių rangovai atlaisvins sankryžą ir žiedinės sankryžos įrengimo darbus galės atlikti Šiaulių miesto savivaldybės rangovas“, – rašoma jų oficialiame atsakyme į užklausą.

Vis tik UAB „Šiaulių vandenys“ atstovė tvirtina, kad įmonė darbus Lyros–Gardino g. sankryžoje baigė praėjusių metų rugsėjo 14 d. O štai AB „ESO“ pripažįsta vėlavę. Tiesa, dėl pačių šiauliečių gerovės: norėta nesudaryti keblumų sklandžiam eismo organizavimui, o su tuo esą iš pradžių nesutiko Savivaldybės rangovai.

„Darbus turėjome pabaigti pernai rugsėjo 26-ąją, tačiau rugsėjo 21-ąją buvo gautas raštas su prašymu atidėti rangos darbų vykdymą ir darbus vykdyti lygiagrečiai su sankryžos rekonstravimu, nes kitu atveju rekonstravimui reikėtų uždaryti intensyvų eismą žiedinėje sankryžoje. Siekta, kad nebūtų kenkiama šiauliečių gerovei du kartus toje pačioje vietoje, tačiau Savivaldybės rangovai nesutiko su pasiūlymu. Derybos dėl darbų vykdymo lygiagrečiai su gatvės rekonstrukcijos darbais užtruko. Tada buvo derinama su pačia Savivaldybe, kad, nestabdant eismo, darbus galėtume atlikti uždaro perėjimo būdu. Galiausiai su Savivaldybe suderinta, kad nestabdys rangos darbų ir duos leidimą žemės kasimo darbams. Rangovai įsipareigojo darbus atlikti iki 2018 m. lapkričio 21 d. Tada atsirado kitų problemų – optinio kabelio iškėlimas“, – įvykių eigą dėsto AB „ESO“ atstovas spaudai Tomas Kavaliauskas.

Darbus AB „ESO“ užbaigė praėjusių metų gruodžio pradžioje. Pasak Savivaldybės specialistų, žiedinę sankryžą Lyros–Gardino g. planuojama įrengti iki 2019 m. liepos 1 d.

Ar bus taikomos kokios nors sankcijos už laiku neatliktus darbus, jie neatsakė.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite