Angle down Atgal

Amžina vonių ir dušo kabinų kova: ką rinktis Jums?

Kad ir kaip įmantriai nuspręstume įrengti savo vonios kambarį, be pagrindinės įrangos čia niekuomet neapsieinama. Visgi, sprendimas, ar geriau rinktis dušo kabiną, ar visgi pirmenybę teikti voniai, daugeliui sukelia nemažai klausimų ir diskusijų. Jei ir Jūs esate šiame etape, panagrinėkite šių įrenginių trūkumus ir privalumus iš skirtingų pusių – tai turėtų padėti priimti sprendimą, kuris tikrai pasiteisins.

Vietos taupymas

Akivaizdu ir neginčijama, kad dušo kabinoms vietos reikia kur kas mažiau nei vonioms. Jei Jūsų vonios kambarys yra itin nedidelis, net neabejojame, kad jame vietos surasite tik kompaktiškai dušo kabinai – patys mažiausi jų modeliai tikrai neprilygsta vonioms. Visgi, reikėtų žinoti, kad ir vonios dabar gali būti labai kompaktiškos, tad jeigu nereikia skaičiuoti kiekvieno centimetro, apie tokį variantą taip pat verta pagalvoti. Tuo tarpu didelėje erdvėje galėsite rinktis net ir labai komfortiško dydžio dušo kabinas – kai kuriose iš jų patogiai galės tilpti net ir du asmenys.

Komfortas

Kad ir kokio dydžio dušo kabiną pasirinksite, ji savo komfortu niekuomet neprilygs vonios suteikiamiems malonumams. Jei mėgstate patogiai išsitiesti, ilgiau pagulėti ar pasilepinti papildomomis procedūromis, vonia Jums bus kone geriausias pasirinkimas. Dušo kabinos tuo tarpu labiau yra pritaikytos greitoms ir efektyvioms maudynėms, kurioms pirmenybę teikia

daugelis greitu tempu gyvenančių žmonių. Tiesa, vonios suteikiamą komfortą tam tikrais atvejais gali atstoti ir gilesnis jų padėklas, tačiau jei kalbame apie atpalaiduojančias procedūras, šiuo atveju nugalėtojas tikrai yra labai aiškus. Vienintelis klausimas – ko iš tikrųjų reikia būtent Jums.

Ekonomiškumas

Ne paslaptis, jog ilgoms ir malonioms vonios procedūroms reikalingas ir kur kas didesnis vandens kiekis – juk vonią reikia prisileisti, o maudynių metu norisi palaikyti ir aukštesnę vandens temperatūrą. Jei tokius ritualus atliekate pakankamai dažnai, sąskaitos už vandenį neabejotinai išauga. Priešingai nei naudojantis dušu, kurio vandens sąnaudos dažniausiai būna gerokai mažesnės. Tačiau šiuo atveju ekonomiškumas ir vėlgi priklauso nuo Jūsų asmeninių įpročių – jei esate pastebėję, jog duše Jūsų maudynės trunka ne ką trumpiau nei vonios procedūros, didžiulio skirtumo tikėtis taip pat nevertėtų.

Priežiūra

Be jokios abejonės daugiau ar mažiau prižiūrėti reikės abu šiuos įrenginius, tačiau dėl stiklinių durelių dušo kabinos dažniausiai yra laikomos kiek įnoringesnėmis. Jų paviršiaus valymui tikrai tenka skirti daugiau dėmesio nei vonioms, tačiau iš esmės daug kas priklauso ir nuo to, kokį vonių ar dušo kabinų tipą pasirinksite. Pavyzdžiui, dušo kabinų stiklai vis dažniau yra padengiami specialia, lengvesnį valymą užtikrinančia danga – toks modelis drąsiai gali konkuruoti ir su valikliams jautresnėmis voniomis. Spauskite čia, jei norite iš arčiau su jomis susipažinti.

Patogus įlipimas

Logiška, kad patogiau įeisite į dušo kabiną – žinoma, tik su ta sąlyga, jei jos padėklas bus pakankamai žemas. Pagilintą padėklą turintys modeliai patogūs maudynėms, tačiau įlipimas į juos praktiškai niekuo nesiskiria nuo vonių. Šis aspektas ypač aktualus tiems, kurie turi vyresnio amžiaus ar judėjimo sutrikimų turinčių namiškių. Tačiau jei auginate mažesnius vaikus, džiaugsitės pasirinkę vonią – tuomet nereikės galvoti, kaip patogiai ir lengvai savo atžalas išmaudyti. Platų skirtingų dydžių vonių pasirinkimą pateikia Pigu.lt el. parduotuvė – čia jos parduodamos gera kaina.

Susipažinus su šiais niuansais, nesunku įsitikinti, jog tiek vonios, tiek dušo kabinos turi savų trūkumų ir privalumų. Sprendimas šiuo atveju priklauso nuo to, ko reikia būtent Jums – išsigryninę poreikius, apsispręsite kur kas paprasčiau.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite