REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Rugsėjo 11 d. 14:45

Žvejų klubo „Beržtalis“ nariai dalyvavo žuvienės virimo čempionate

Šiauliai

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


98572

Žeimelio žvejų klubas „Beržtalis“ rugsėjo 7-ąją Pakruojo rajono garbę gynė tradiciniame, jau 11 kartą Šilutėje vykusiame žuvienės virimo čempionate.

idk2sn42499.jpg

Pirmąkart tokiose varžybose dalyvavusius pakruojiečius šiltai sutiko renginio globėja europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė, žvejus sveikino Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis. Renginyje dalyvavo gausus būrys svečių – Seimo narių, ministrų, svečių iš užsienio, vietos tarybos narių. Čempionatą puošė koncertai, mugės ir kitos pramogos.

Komandų vadovai turėjo išklausyti instruktažą (žuvienės virimo čempionato taisyklės buvo griežtos), o žuvienei virti nustatytas pusantros valandos laikas. Komisija, sudaryta iš profesionalių maisto gamybos žinovų, ragavo ir vertino 55 komandų iš Lietuvos ir užsienio išvirtą žuvienę, kurios buvo net 4 tonos! Nugalėtojams įteikti dviejų kategorijų – skaniausios žuvienės ir skaniausios žuvies sriubos – apdovanojimai, o visas maistas išdalintas renginio dalyviams ir svečiams. „Beržtaliečiai“ savąją žuvienę išdalino per rekordiškai trumpą laiką – 15 minučių. Komandoms garsūs Šilutės krašto žmonės įteikė paskatinamuosius prizus. Vienas jų iš kaimo turizmo puoselėtojo Algimanto Svitkino rankų įteiktas ir „Beržtalio“ komandai.

Žeimeliečių kiemelyje apsilankę šventės svečiai domėjosi ir klausinėjo apie Pakruojo kraštą, jo lankytinus objektus – sinagogą, dvarą ir kitas vietas. Taigi, dalinant žuvienę, atlikta ir informacijos apie mūsų rajoną sklaida.

i52hi542498.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA