REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 30 d. 08:42

Žiniasklaida: Pakso žentui A. Stumbrui gresia nemalonumai dėl pavojingų ryšių

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

EtapliusŠaltinis: ELTA


290473

Valstybės saugumo departamentas (VSD) tiria galimus nacionaliniam saugumui grėsmę keliančius nušalintojo prezidento Rolando Pakso žento ir verslo partnerio Aivaro Stumbro ryšius, skelbia LRT Tyrimų skyrius. Dėl to jau pradeda strigti A. Stumbro verslo projektai.

Kaip rašoma portale „lrt.lt“, dėl verslininko nacionaliniam saugumui grėsmę keliančių ryšių, praėjusių metų pabaigoje buvo atmesti A. Stumbro įmonių „Energijos parkai“ ir „Energijos turto investicijos“ prašymai sudaryti ketinimo protokolus dėl prisijungimo prie bendrovės „Litgrid“ elektros tinklo. Šį faktą patvirtino Vyriausybės kanceliarija.

„Galime patvirtinti faktą, kad Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija svarstė ir 2023 m. spalio 19 d. pateikė išvadą, kad „Litgrid“ planuojami pasirašyti elektros įrenginių prijungimo prie elektros tinklų ketinimų protokolai su UAB „Energijos parkai“ ir UAB „Energijos turto investicijos“ neatitinka Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo interesų. Šios išvados buvo perduotos Vyriausybei, joms pritarta 2023 m. lapkričio 19 d. atitinkamais Vyriausybės nutarimais“, – nurodoma Vyriausybės kanceliarijos atsakyme LRT.

Savo ruožtu, VSD patvirtino, kad yra atlikęs bendrovės „Litgrid“ planuojamų sudaryti sandorių vertinimą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA