REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 12 d. 14:11

Žemaitijos sostinėje paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

Telšiai

Etaplius.ltŠaltinis: Telšių rajono savivaldybės inf.


294584

Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena Telšiuose prasidėjo tradiciniu telšiškių bėgimu už Laisvę, kuriame dalyvavo per 200 Telšių rajono gyventojų ir svečių. Vyriausias bėgimo dalyvis – mokytojas Romaldas Kazakaitis, jauniausia – Nerilė Lukšaitė.

Bėgimas už Laisvę finišavo Nepriklausomybės aikštėje. Čia susirinkusius gyventojus sveikino Telšių „Ateities“ progimnazijos jungtinis jaunučių ir jaunių choras (vadovas G. Vaitkaitis) bei Telšių meno mokyklos pučiamųjų orkestras (vadovas D. Jurgutis).

Skambant Lietuvos valstybės himnui, iškilmingai suplazdėjo Lietuvos Respublikos vėliava.

Susirinkusius gyventojus su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus. Rajono vadovas prisiminė, kokia kaina Lietuva gynė savo laisvę, kovojo dėl nepriklausomybės: „1918 m. Lietuva visam pasauliui pareiškė esanti laisva, tačiau ta laisve pasidžiaugė vos daugiau nei 20 metų. Laisvė iš mūsų buvo atimta. Bet Lietuva vis tiek nepasidavė. Jos žmonės kovojo dainomis, vienybe ir 1990 m. kovo 11-ąją garsiai ir aiškiai pasakė atkuriantys Lietuvos nepriklausomybę. Ir šita nepriklausomybe mes džiaugiamės daugiau kaip 30 metų. Atrodo lyg ir viskas gerai, lyg kitaip ir būti negali. Galime kalbėti ką norime, galime važiuoti kur norime. Laisvė mums suteikė daug galimybių, bet taip pat ir daug atsakomybės. Už savo laisvę turime kasdien kovoti. Visai šalia mūsų šiandien vyksta karas, kuris parodo, jog svarbiausi dalykai yra mūsų namai, yra mūsų šeima, mūsų draugai. Ir kaip greitai mes visko galime netekti. Todėl saugokime savo laisvę, kovokime už savo laisvę, mylėkime Lietuvą ir kurkime ateities Lietuvą. Nes tai, kokia Lietuva bus rytoj, priklauso nuo mūsų pačių. O šiandien švęskime laisvę!“

Minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Nepriklausomybės aikštėje taip pat vyko atvirlaiškių rašymo akcija. Kiekvienas telšiškis Lietuvoje gyvenantiems draugams, artimiesiems, pažįstamiems galėjo išsiųsti linkėjimą iš Telšių.

Šventės metu apdovanoti ir Telšių rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų, vaikų tėvų (globėjų) ir mokytojų piešinių parodos „Lietuva – tai mes“ laureatai. Piešinių konkursą organizavo Telšių lopšelis-darželis „Mastis“ (direktorė Danutė Popovič).

Taip pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Telšių kultūros centre vyko šventinis koncertas „Lietuva – tai mes“. Su švente gyventojus sveikino Telšių kultūros centro vaikų choras (vadovė L. Petrulaitienė), sportinių šokių kolektyvas „Vėlunga“ (vadovė D. Butkienė), šiuolaikinio šokio grupė „Žingsniai“ (vadovė I. Levickienė), vaikų ir jaunuolių tautinių šokių studija „Masčiukai“ (vadovė R. Laurinavičienė ir A. Laurinavičiutė), jaunimo estradinio dainavimo studija „Šaltinis“ (vadovė E. Dargužienė).

Vėliau tradiciškai Kovo 11-ąją apdovanoti pilietiškiausi Telšių rajono gimnazistai. Apdovanojimus teikęs Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus pasidžiaugė augančia stipria, kūrybinga, žingeidžia bei pilietiška jaunąja mūsų rajono karta.

Pilietiškiausi Telšių rajono gimnazistai: Nedas Dapkus (Telšių Žemaitės gimnazija), Darius Gusčius (Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija), Karolina Viesulaitė (Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazija), Feliksas Rimgaila (Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazija), Deimantė Užpalytė (Telšių „Džiugo“ gimnazija) ir Jokūbas Soltanas (Luokės Vytauto Kleivos gimnazija).


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA