REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Liepos 5 d. 15:10

Zarasų švietimo įstaigų vadovai edukacinėje išvykoje Utenoje

Utena

Etaplius.ltŠaltinis: Zarasų rajono savivaldybė


272157

Birželio 29–30 dienomis Zarasų rajono švietimo įstaigų atstovai vyko į edukacinę išvyką „Efektyvus bendradarbiavimas ir jo įtaka ugdymo įstaigoje“ Utenoje. Išvykos metu buvo numatyta susipažinti su Utenos formalaus ir neformalaus ugdymo įstaigomis, jų vadovais, pasidalinti gerąja patirtimi.

Pirmąją išvykos dieną Zarasų rajono švietimo atstovai dalyvavo susitikime su Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus, Švietimo centro ir mokyklų atstovais: Švietimo ir sporto skyriaus vedėju Romualdu Kraulišu bei pavaduotoja Virginija Vaitiekiene, kurie pristatė Utenos švietimo situacijos analizę, su pavaduotoja ugdymui Viktorija Viliūniene, kuri kalbėjo apie Krašuonos progimnazijos mokinių pasiekimų ir pažangos įsivertinimą. Švietimo centro vadovė Vitalija Bujanauskienė pasidalino įvairiomis patirtimis apie Tūkstantmečio mokyklų projektą, apie bendradarbiavimo skatinimą per projektus ir kitas veiklas. Diskutuota ir kitomis, svarbiomis mokykloms, temomis (dėl egzaminų, mokinių pasiekimų ir kt.).

Po pietų Švietimo centro vadovė Vitalija Bujanauskienė lydėjo į Utenos mokyklas. Viena jų – Utenos Dauniškio gimnazija. Joje Zarasų švietimo atstovus pasitiko direktorė Asta Skeirienė su savo komanda – direktoriaus pavaduotojomis ugdymui.

Susitikimo metu jos pristatė gimnazijos sėkmės istoriją. Akcentavo, kad tik sunkaus, nuoširdaus, tikėjimu ir pasitikėjimu grįsto darbo dėka galima pasiekti gerų rezultatų.

Svarbiausia išsigryninti mokyklos tikslus ir pasirinkti tinkamas priemones jiems siekti. Gimnazija, Utenoje prieš penketą metų buvusi mokiniams viena nepatraukliausių mokyklų, iškėlė du pagrindinius tikslus – mokinių pasiekimai ir savijauta, pritaikė šių tikslų siekimui tinkamus metodus ir tapo viena patraukliausių mokiniams ir šiuo metu mokinių turi daugiau nei gali priimti.

Kita mokykla, kuri buvo aplankyta, Utenos Krašuonos progimnazija. Jos direktorius Rolandas Gruodinskas pristatė mokyklą, papasakojo apie prijungtus skyrius. Plačiau buvo apžvelgtas įtraukusis ugdymas, kadangi mokykloje įkurtas ir specialiųjų ugdymosi klasių skyrius.

Direktorius akcentavo, kad sunku įgyvendinti įtraukųjį ugdymą, nes tam reikia daug finansinių ir žmogiškųjų išteklių.

Dar viena aplankyta mokykla – vaikų darželis „Šaltinėlis“. Direktorė Zita Kumpienė pristatė darželio istoriją, kartu su keliais pedagogais aprodė patalpas. Darželyje įvairių projektų lėšomis yra atnaujintos vidaus patalpos, įsigytos įvairios mokymo(si) priemonės, o savivaldybės skirtomis lėšomis šiuo metu atnaujinama lauko aplinka. Tai rodo, kad glaudus bendradarbiavimas su valstybės ir kitomis institucijomis leidžia pasiekti vis geresnių rezultatų.

Kitą dieną Zarasų švietimo atstovai lankėsi senojoje pašto stotyje ir domėjosi Aukštaitijos turtais Utenos krašte. Bendradarbiavimas su socialiniais partneriais buvo puikiai atskleistas lankantis Vytauto Valiušio keramikos muziejuje, o neformalaus ir formalaus ugdymo įstaigų bendradarbiavimas – Giedriaus Mazūro keramikos studijoje.

Dalijimasis gerąja patirtimi yra vienas iš daugelio svarbių veiksnių, kai kalbama apie daromą pažangą ar vertinama įstaigos profesionalumas. Dalinimasis su kitais – tai žengimas į priekį, džiaugimasis sėkme ir galimybė pritaikyti darbo metodus bei įrankius.

Dėkojame Zarasų savivaldybės administracijos vadovams ir Utenos švietimo atstovams už suteiktą galimybę pasimokyti iš kitų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA