REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2024 m. Vasario 14 d. 14:17

Žagarėje vyko Užgavėnių dūzgės

Joniškis

Monika MelytėŠaltinis: Etaplius.lt


292006

Vasario 13-ąją Žagarės kultūros centras kvietė į sočią ir triukšmingą Užgavėnių šventę. Šventėje netrūko nei šokių, nei dainų, nei pagrindinio šventės akcento – blynų.

Persirengėliai, tradicijos, papročiai, įvairios įdomybės, ateities orakulas, gausi koncertinė programa drebino visą Žagarės miestelį. Renginyje netrūko gardžių vaišių: Kirnaičių kaimo bendruomenė šventės dalyvius vaišino ant laužo virta koše, Žagarės specialioji mokykla – kepė blynus, o Joniškio rajono vaiko ir šeimos gerovės centro Žagarės vaikų dienos centras „Spindulys“ skonių fiestai pateikė mielinius blynus ir spurgytes „Dramblio ausytes“. Siautulingai žaismingoje šventėje organizuotas pasaulinis kaliausių konkursas „Poezijos pavasaris“, vyko gardžiausios uogienės bei ypatingiausių, unikaliausių ir išskirtinių blynų konkursas. Konkursai buvo įnirtingi, tačiau namo grįžome ne tuščiomis – Žagarės vaikų dienos centro „Spindulys“ komandai įteikta nominacija „Už gardžiausius blynus“.

Šventei einant į pabaigą vyko tradicinė Kanapinio ir Lašininio kova, o reikšmingiausias šventės momentas – Morės deginimas. Užgavėnių dūzgės buvo siautulingos, trankios, sočios, todėl tikimės, kad žiemą tikrai išvarėme.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA