REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Vasario 21 d. 21:01

„Wagner“ vadovas kaltina Rusijos kariuomenės vadus išdavyste

Pasaulis

Flickr.com nuotr.

Urtė LeškutėŠaltinis: BNS


259774

Rusijos karinės samdinių bendrovės „Wagner“ vadovas antradienį apkaltino Maskvos kariuomenės vadus atsisakius tiekti šiai grupuotei amuniciją ir siekus ją sunaikinti, sakydamas, kad tai prilygsta išdavystei.

Jevgenijaus Prigožino privačios kovinės pajėgos, kurių gretas papildė kaliniai iš visos Rusijos kalėjimų, atlieka svarbų vaidmenį puolime dėl Bachmuto miesto Rytų Ukrainoje.

Mūšis dėl Bachmuto atskleidė įtampą tarp „Wagner“ grupės ir Rusijos kariuomenės, nors Kremlius neigia bet kokius nesutarimus.

„Generalinio štabo viršininkas ir gynybos ministras dalija įsakymus į kairę ir į dešinę ne tik neduoti „Wagner PMC“ amunicijos, bet ir nepadėti jai oro transportu“, – sakė J. Prigožinas balso žinutėje, kuria pasidalijo jo spaudos tarnyba.

„Vyksta tiesioginė priešprieša, kuri yra ne kas kita, kaip bandymas sunaikinti „Wagner“. Tai galima prilyginti valstybės išdavystei“, – pridūrė jis.

J. Prigožinas kritikavo Rusijos reguliariąją kariuomenę Ukrainoje ir neseniai peikė Maskvos „monstrišką biurokratiją“, kuri stabdo karinius laimėjimus.

Jis taip pat apkaltino Rusijos kariuomenę bandymu „pavogti“ pergales iš „Wagner“.

Bachmuto užėmimas būtų didelė Maskvos pergalė beveik metus trunkančiame puolime Ukrainoje, nors analitikai teigia, kad jo užėmimas būtų daugiausia simbolinis, nes miestas neturi didelės strateginės vertės.REDAKCIJA REKOMENDUOJA