REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Gruodžio 14 d. 12:33

Vyriausybė teigia kalbanti su „Meta“, kad feisbuke nebūtų trinami Ukrainą remiantys įrašai

Lietuva

Unsplash.com nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


253924

Vyriausybės kanceliarija skelbia kalbanti „Facebook“ valdytoja „Meta“ dėl moderavimo pokyčių šiame socialiniame tinkle, kad nebūtų trinami Ukrainą remiantys įrašai.

„Vyriausybės kanceliarija ypatingai pastaruoju metu įdėmiai stebi situaciją socialiniame tinkle „Facebook“, mato vartotojų nusiskundimus dėl galimai nepagrįsto įrašų, remiančių Ukrainą, trynimo bei autorių blokavimo“ – trečiadienį išplatintame pranešime sakė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

„Bendraujame su „Meta“ kompanijos atstovais, su kuriais siekiame ne tik eskaluoti konkrečius pavyzdžius, bet ir rasti sisteminius sprendimus, kad tokios situacijos nesikartotų“, – teigė kanclerė.

Kaip pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba, dezinformacijos analizės centro Debunk.org komanda pradeda rinkti pavyzdžius, kai „Meta“ priklausančios platformos blokuoja žinučių apie Rusijos karą Ukrainoje skaidą ar autorių veiklą ir tikimasi, kad tai padės nustatyti ne tik konkrečius atvejus, bet ir bendrą problemos mastą.

„Ši informacija galėtų tapti rimtu argumentu tiek diskutuojant su „Meta“ kompanijos atstovais dėl moderavimo pokyčių socialiniame tinkle „Facebook“, tiek keliant klausimą Europos Komisijos lygiu“, – pažymi G. Balčytytė.

Debunk.org vadovas Viktoras Daukšas pažymi, kad didžiosios socialinių medijų platformos naudoja tiek dirbtinio intelekto algoritmus, tiek turinio moderatorius, tačiau algoritmai labai prastai veikia lietuvių kalba, o Lietuvai skirtų moderatorių skaičiai yra maži.

„Todėl matome daug atvejų, kai gaunami apribojimai ar blokavimai neatitinka“, – pranešime cituojamas V. Daukšas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA