REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Liepos 11 d. 07:24

Vyriausybė spręs, ar siūlyti Seimui įvesti Pagėgiuose tiesioginį valdymą

Pagėgiai

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


239667

Vyriausybė pirmadienį spręs, ar siūlyti Seimui įvesti tiesioginį valdymą Pagėgių savivaldybėje, kurioje du mėnesius nepavyksta paskirti administracijos direktoriaus.

Šiuo metu Pagėgių savivaldybėje nėra paskirto administracijos direktoriaus, administracijos direktoriaus pavaduotojo, nėra ir laikinai administracijos direktoriaus pareigas einančio valstybės tarnautojo.

Pasiūlymą dėl tiesioginio valdymo įvedimo savivaldybės teritorijoje Seimui teikia Vyriausybė, šis priima galutinį sprendimą.

Nors dabartiniame Vietos savivaldos įstatyme nustatyta, kad jeigu savivaldybės administracijos direktorius atleidžiamas iš pareigų prieš terminą, per tris mėnesius turi būti paskirtas naujas pareigūnas, tačiau Vidaus reikalų ministerija (VRM) išaiškino, kad šiuo atveju Pagėgiams galioja sena įstatymo redakcija, kurioje nustatytas dviejų mėnesių terminas. To nepadarius įvedamas tiesioginis valdymas.

Savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius BNS praėjusią savaitę sakė jau susitaikęs, kad bus įvestas tiesioginis valdymas.

Jis ketvirtadienį buvo susitikęs su daugumos atstovais savivaldybės taryboje, tačiau ir šįkart abi pusės išsiskyrė neradę kompromiso dėl administracijos vadovo skyrimo.

Tuo tarpu tarybos daugumos lyderis „valstietis“ Remigijus Kelneris teigė, kad meras pasiūlė keturias pavardes į administracijos direktoriaus poziciją ir teigė kitu atveju leisiantis įsigalioti tiesioginiam valdymui.

„Tai buvo ultimatyvus liberalų pranešimas, – BNS sakė R. Kelneris. – Čia jokios derybos.“

Ir meras, ir daugumos atstovai kaltina vieni kitus, jog nesiekia kompromiso ir vis siūlo tas pačias pavardes, kurios netenkina nė vienos pusės.

Tai būtų jau trečias kartas per šios Vyriausybės kadenciją, kai sprendžiama dėl tiesioginio valdymo įvedimo savivaldybės teritorijoje.

Panaši situacija jau buvo susiklosčiusi Šilalės rajono ir Kalvarijos savivaldybėse, bet politikams paskyrus reikiamus pareigūnus, tiesioginio valdymo išvengta.REDAKCIJA REKOMENDUOJA