REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Balandžio 3 d. 13:17

Vyriausybė pritarė siūlymui atšaukti iš pareigų ambasadorių Jungtinėje Karalystėje E. Bajarūną

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


296920

Vyriausybė pritarė siūlymui atšaukti į skandalus įsivėlusį diplomatą Eitvydą Bajarūną iš ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje pareigų.

Trečiadienį Ministrų kabineto patvirtintame nutarime numatoma, jog prezidentui pasirašius dekretą E. Bajarūnas bus atšauktas iš pareigų šių metų balandžio 15 d.

Vyriausybė taip pat priėmė sprendimus ir dėl kitų ambasadorių atšaukimo – šalies vadovui bus teikiamas siūlymas nuo gegužės 9 d. atšaukti Lietuvos nuolatinę atstovę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje Liną Viltrakienę, o nuo rugpjūčio 1 d. ambasadorių Prancūzijos Respublikoje, Monako Kunigaikštystei, Maroko Karalystei ir Tuniso Respublikai Nerijų Aleksiejūną.

Kaip ir skiriant diplomatus, juos atšaukia prezidentas Vyriausybės teikimu.

ELTA primena, kad kovo viduryje posėdžiavęs Seimo Užsienio reikalų komitetas pritarė į skandalus įsivėlusio ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje E. Bajarūno atšaukimui.

Kaip skelbta anksčiau, praėjusių metų rudenį viešoje erdvėje pasirodžius informacijai apie galimą E. Bajarūno mobingą, URM ir Prezidentūra nesutarė, ar ambasadorius toliau gali tęsti pareigas. Dėl šios situacijos ministerija atliko patikrinimą, kurio rezultatai parodė, kad ambasadorius pažeidė savo įgaliojimus. Spalį G. Landsbergis laikinai sustabdė E. Bajarūno funkcijas. Savo ruožtu Daukanto aikštė ne kartą ragino URM atlikti nepriklausomą tyrimą dėl E. Bajarūnui metamų kaltinimų.

Klausimas dėl diplomato darbo dėmesio centre atsidūrė ir šių metų sausį, kai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nustatė, jog miuzikle „Operos fantomas“ apsilankę prezidentas Gitanas Nausėda ir E. Bajarūnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų įstatymą. Komisija nustatė, kad viešnagė teatre, apmokėta iš ambasados lėšų, buvo privataus pobūdžio.REDAKCIJA REKOMENDUOJA