REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gruodžio 6 d. 14:15

Vyriausybė pritarė L. Linkevičiaus kandidatūrai į Švedijos ambasadorius

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


285614

Vyriausybė trečiadienį pritarė skirti buvusį užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių Lietuvos ambasadoriumi Švedijoje.

„Pasidžiaugsiu, kad atšalimas neužtruko visą kadenciją“, – kviesdamas L. Linkevičių prisistatyti Vyriausybės posėdyje pažymėjo Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Savo ruožtu L. Linkevičius dėkojo už jam rodomą pasitikėjimą ir akcentavo matantis būdų, kaip gilinti diplomatinius santykius su Švedija.

„Labai tikiuosi, kad iki mano atvykimo Švediją priims į NATO ir nereikės šituo požiūriu kažkokių tai didelių pastangų“, – pridūrė būsimasis ambasadorius.

Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Švedijos Karalystėje L. Linkevičių siūloma paskirti nuo kitų metų sausio 15 dienos.

ELTA primena, kad 2021 metais L. Linkevičių siūlyta skirti Lietuvos ambasadoriumi JAV, tačiau šalies vadovas Gitanas Nausėda tam paprieštaravo, teigdamas, kad buvusiam ministrui reikalingas „politinio atšalimo“ laikotarpis.

2021 metų sausį jis buvo paskirtas ambasadoriumi ypatingiems pavedimams.

Šių metų rugsėjį prezidentas tikino, kad L. Linkevičius jau pakankamai „atšalo“, o praėjusią savaitę Prezidentūra pareiškė, kad kliūčių buvusio užsienio reikalų ministro skyrimui ambasadoriumi Švedijoje nemato.

L. Linkevičius Užsienio reikalų ministerijai vadovavo 2012–2020 metais.

Ambasadorius Vyriausybės teikimu skiria prezidentas, pritarus Seimo Užsienio reikalų komitetui.REDAKCIJA REKOMENDUOJA