REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Virtuvės princesė2024 m. Kovo 6 d. 22:00

Vyrai, iškepkite moterims sausainių

Lietuva

Virtuvės princesėŠaltinis: Etaplius.LT


293816

Artėja Moters diena. Vyrai, ar jau sugalvojote, kaip nustebinsite savo mylimas moteris? Jei vis dar nekilo jokia mintis, leiskite, aš padėsiu. Moterims nieko nėra maloniau už jūsų dėmesį, tad vien nupirkę tulpę greičiausiai neišsisuksite. Siūlau planą: iškepkite sausainių, paruoškite kavos, įteikite gėlių ir leiskite savo damai pavakaroti su draugėmis!

Manote, kad sausainiai – „aukštasis pilotažas”? Pasufleruosiu jums tokį receptą, kuris nepavykti tiesiog negali.

Sausainiams “sraigėms” reikės:

2 kiaušinių;

200 gramų sviesto;

400 gramų miltų;

200 gramų cukraus;

Šaukšto kakavos;

Citrinos žievelės.

Visus produktus dalijame pusiau (išskyrus kakavą ir citrinos žieveles). Į du atskirus dubenis mušame po kiaušinį, dedame po 100 gramų kambario temperatūros sviesto, po 200 gramų miltų, po 100 gramų cukraus. Į vieną dubenį beriame kakavą, o į kitą tarkuojame pusės citrinos žievelę.

Abiejų dubenių turinį išmaišome, vėliau, įberdami dar šiek tiek miltų išminkome. Gavome du tešlo gabaliukus - vieną kakavinį ir vieną citrininį. Juos dedame į šaldytuvą ir palaikome 15-20 minučių.

Kai tešla atvėsta, galime imtis darbo. Plonai, maždaug vienodais kvadratais (kad ir ne visai taisyklingais) iškočiojame abi tešlas, kočėlą šiek tiek padengę miltais. Dedame kvadratus vieną ant kito ir vyniojame. Kai vyniotinis bus apie 10 centimetrų aukščio, nupjauname ir vyniojame naują vyniotinį. Iš šios tešlos aš darau du tokius vyniotinius.

Juos dedame ant pjaustymo lentelės ir dar kartą padedame į šaldytuvą, kad vėliau būtų lengviau supjaustyti. Jei laiko neturite, galite pjaustyti iš karto, tereikės vandeniu sušlapinti peilį, o vyniotinį šiek tiek paspausti rankomis, kad sluoksniai tarpusavyje suliptų.

Pjaustome apie pusės centimetro storio gabalėliais, dėliojame juos į skardą ant kepimo popieriaus ir kepame įkaitintoje orkaitėje, 180 laipsnių temperatūroje apie 20 minučių.

Šie sausainiai nepaprastai skanūs ir šilti, ką tik iškepę, ir net po keletos dienų!Jūsų damos tikrai bus patenkintos. Citrininė gaiva puikiai dera su šiek tiek saldoku kakavos sluoksniu.

Paskutinė užduotis bus gražiai patiekti. Dėkite į gražią lėkštutę ar sausainiams skirtą vazelę, paruoškite kavos, dovanokite gėlių. Jūsų moteris tokią dieną atsimins tikrai ilgai! Sėkmės!

Virtuvės princesėREDAKCIJA REKOMENDUOJA