REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2022 m. Gruodžio 8 d. 14:08

Vyko poezijos ir muzikos sintezė „AKLA VALTIS: iš slaptų sodininko užrašų“

Zarasai

Etaplius.ltŠaltinis: Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka


253391

Gruodžio 6 d. (antradienį) 17 val. Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos renginių salėje vyko ypatingas renginys – poezijos ir muzikos sintezė „AKLA VALTIS: iš slaptų sodininko užrašų“. Tai abejingų nepaliksiantis poetinis vyksmas, kurio metu poeto Gyčio Norvilo eilės kalbasi su perkusininko Arkadijaus Gotesmano atliekama muzika.

Pasak G. Norvilo: „Poezija turi būti aitri, nepatogi, turi erzinti, neduoti ramybės nei pačiam autoriui, nei skaitytojui, nei pačiai kalbai. Turėtų ir guosti, turi guosti, priglausti, o guosti gali, mano supratimu, tik atimdama paskutinę viltį, kitaip tariant iliuzijas, fantomus, kurie daugina kančią. Turiu pasakyti ir tai, jog nežinau, ar esu poetas, tai visai man nesvarbu, nenoriu to sureikšminti ir susireikšminti.“

„Akla valtis“ – tai tam tikras išvarymo iš rojaus sodo, Nojaus mito interpretacija, aidas, patirto tvano, potvynio refleksija. Tai kompozicija pagal G. Norvilo eilėraščius iš knygų „Akla valtis“, „Grimzdimas“, „Išlydžių zonos“.

Gytis Norvilas – poetas, vertėjas, eseistas. Verčia poeziją ir prozą iš vokiečių, rusų kalbų. Nuo 2014 m. kultūros savaitraščio „Literatūra ir menas“ vyriausiasis redaktorius. Gytis Norvilas išleido 4 poezijos rinkinius. Jo poezija išversta į 15 kalbų. Už knygą „Išlydžių zonos“ 2013 m. ir „Grimzdimas“ 2018 m. buvo apdovanotas Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto premijomis už kūrybiškiausią 2012 ir 2017 metais išleistą kūrinį. 2017 m. už poezijos rinkinį „Grimzdimas“ apdovanotas prestižine „Jotvingių premija“.

Arkadijus Gotesmanas – vienas išradingiausių ir produktyviausių Lietuvos džiazo kūrėjų, universalus perkusininkas, kompozitorius, performeris, avangardinio džiazo, šiuolaikinės muzikos atlikėjas, scenarijų autorius… Gastroliavo daugelyje šalių, dalyvavo apie 50 festivalių. Džiazo scenoje debiutavęs 9-ajame dešimtmetyje jis bendradarbiavo su daugybe įvairių krypčių Lietuvos ir pasaulio muzikų.

Menininkas groja ne tik džiazą, bet ir naujausią akademinę muziką, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, rengia projektus su šokėjais. A. Gotesmanas 2018 m. Birštono džiazo festivalio didžiojo prizo laureatas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA