REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 15 d. 15:31

VŠĮ Kėdainių ligoninėje pradėjo dirbti geriatrijos dienos stacionaras

Kėdainiai

VšĮ Kėdainių ligoninės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: VšĮ Kėdainių ligoninės nuotr.


283565

VŠĮ Kėdainių ligoninėje lapkričio 13 dieną pradėjo dirbti geriatrijos dienos stacionaras. Geriatrijos dienos stacionare teikiamos konsultacijos vyresniems nei 60 m. pacientams, kurių metu gydytojas įvertina paciento fizinę sveikatą, funkcinį savarankiškumą, protinę veiklą ir emocinę būseną, padės išspręsti paciento problemas, kilusias dėl daugybinės patologijos, negalios, socialinių ir psichologinių veiksnių, sudarys tyrimo, gydymo, priežiūros, maitinimosi, reabilitacijos ir slaugos planą.

Geriatrijos dienos stacionaras buvo įrengtas įgyvendinant projektą NR. 08.1.3-CPVA-V-601-03-0005 „SVEIKO SENĖJIMO PASLAUGŲ KOKYBĖS GERINIMAS KĖDAINIŲ RAJONE“. Projektas buvo finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo. 85 % dienos stacionaro įrengimo lėšų buvo gauta iš Europos regioninės plėtros fondo ir 15% iš valstybės biudžeto.

Senstant visuomenei nėra iki galo užtikrinama ori senyvo amžiaus asmenų gyvenimo kokybė, nes nėra teikiamos pilnavertės geriatrinės sveikatos priežiūros paslaugos Kėdainių rajono savivaldybėje. Siekiant spręsti problemą Projekto įgyvendinimo metu atnaujinta VšĮ Kėdainių ligoninės infrastruktūra, atliekant paprastąjį remontą, įsigyjant būtiną medicinos įrangą, baldus, kompiuterinę įrangą reikalingą geriatrijos dienos stacionaro ir konsultacinio kabineto paslaugoms teikti. Įgyvendinus projektą, buvo įrengtas geriatrijos konsultacinis kabinetas (1 vnt.) ir geriatrijos dienos stacionaras (6 lovos).

Geriatrijos dienos stacionare paslaugas teikia gydytojas geriatras, kineziterapeutas, ergoterapeutas, medicinos psichologas, bendrosios praktikos slaugytoja, socialinis darbuotojas. Pacientams dienos stacionaro paslaugos iki 15 dienų per metus bus apmokamos iš privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų. Gydymas trunka iki 4 val. per dieną, o esant būtinybei gali trukti iki 8 val. per dieną.

Geriatrijos dienos stacionare teikiamos paslaugos:

 • Išsamus (pilnas) geriatrinis ištyrimas: pažinimo funkcijų, emocinės būklės ir depresiškumo įvertinimas, mitybos būklės įvertinimas, funkcinės būklės / mobilumo bei pusiausvyros, eisenos ir raumenų jėgos įvertinimas, kasdienės veiklos, funkcinio savarankiškumo ir gyvenamosios aplinkos vertinimas, socialinės būklės ir aplinkos vertinimas;
 • Gydomosios paslaugos: kineziterapija, ergoterapija, fizioterapija, gerinant paciento judėjimo funkciją, atmintį ir koordinaciją, mažinant stresą ir gerinant emocinę būklę, mažinant skausmą; vaistų suleidimas į veną (lašinės infuzijos) ir paciento stebėsena po vaistų suleidimo. Parengiamos rekomendacijos dėl ambulatorinio gydymo pacientui ir (ar) jo šeimos nariams / atstovams.
 • Paciento ištyrimas prieš operaciją;
 • Socialinių įgūdžių formavimas;
 • Paciento ugdymas siekiant:
  • formuoti sveikos mitybos ir kasdienio fizinio aktyvumo įgūdžius;
  • keisti neatsargią elgseną ir prisitaikyti prie namų aplinkos, kad būtų išvengiama griuvimų;
  • sveiko miego įgūdžių formavimas.

Pacientai Geriatrijos dienos stacionaro paslaugai nesiunčiami, kai jiems nustatyta: ūmi infekcinė liga, ženklūs fizinės ar psichikos būklės sutrikimai, pacientui nustatytas nuolatinės slaugos ar paliatyviosios medicinos pagalbos poreikis.

Pacientai į Geriatrijos dienos stacionarą registruojami VšĮ Kėdainių ligoninės registratūros telefonais: +370 347 67090 ir +370 370 54447.

Atvykdamas į Geriatrijos dienos stacionarą pacientas turi turėti visus tuo metu vartojamus vaistus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA