REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 19 d. 09:25

VSAT vadovas: netikiu, kad iš traukinio išlipę baltarusiai norėjo tik pasigrožėti sostine

Vilnius

BNS / Fotobankas nuotr.

Irtautė GutauskaitėŠaltinis: ELTA


289558

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadovas Rustamas Liubajevas netiki, kad trečiadienį vakare Vilniaus geležinkelio stotyje iš tranzitinio traukinio Kaliningradas–Sankt Peterburgas išlipę du baltarusiai norėjo pasigrožėti Vilniumi. Tokią išlipimo sostinėje versiją pareigūnams pateikė užsieniečiai. R. Liubajevas pažymi, kad pastaraisiais metais daugiau tokių įvykių nebuvo fiksuota.

„Bent jau jų pačių žodžiais, vykdami tranzitu norėjo pasigrožėti Vilniumi ir dėl to nutarė išlipti Vilniuje“, – LRT radijui penktadienį kalbėjo R. Liubajevas.

„Iš tikrųjų sunkiai galima patikėti tokia versija. Reikia paminėti, kad šie piliečiai vyko tranzitu iš Kaliningrado į Sankt-Peterburgą, tai matyt tiesiog norėjo išlipti ir būti Lietuvoje“, – pridūrė VSAT vadovas.

Jis pabrėžė, kad šiuo metu trečiųjų šalių piliečiai, kurie turi teisę atvykti į Lietuvą, gali iš traukinio išlipti tik Kenoje arba Kybartuose. Atvejų, kai tokie asmenys iš traukinio išlipa neleistinose vietose, nėra daug, pridūrė R. Liubajevas.

„Nefiksuojame mes daugiau tokių atvejų. Jeigu vertinsime praeitus metus, užpraeitus metus, tokių atvejų tikrai nebuvo, mes nefiksavome“, – teigė VSAT vadovas.

Jis pažymėjo, kad praėjusiais metais buvo fiksuota 100 pažeidimų, kurie susiję su leidimais keliauti per Lietuvos teritoriją sausumos keliais.

„Tai žmonės, turėdami supaprastintą kelionės dokumentą Kaliningrado tranzito tiesiog buvo Lietuvoj daugiau negu leistina. Bet jeigu kalbėti apie traukinį – tikrai nefiksavome tokių atvejų“, – sakė R. Liubajevas.

ELTA primena, kad trečiadienio vakarą Vilniaus geležinkelio stotyje iš tranzitinio traukinio Kaliningradas–Sankt Peterburgas išlipo du baltarusiai.

Kaip pranešė Policijos departamentas, incidentas sostinės Geležinkelio gatvėje įvyko apie 22.20 val.

Pirminiais duomenimis, atidarę vagono duris, iš traukinio išlipo 1980 ir 1972 metais gimę Baltarusijos piliečiai, kuriuos nedelsiant sulaikė geležinkelio stoties saugos tarnybos apsaugos darbuotojai.

Nustatyta, kad abu jie turi galiojančias Šengeno valstybių vizas ir tuo pačiu traukiniu išvyko į Baltarusiją.REDAKCIJA REKOMENDUOJA