REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Sausio 22 d. 08:54

VSAT pareigūnų rankose atsidūrė beveik pusketvirtų metų ieškomas lietuvis

Lazdijai

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: VSAT Komunikacijos skyriaus inf.


289726

Pasieniečiai Lazdijų rajone sulaikė už nusikalstamos veikos padarymą Lietuvoje ieškomą vyrą, gyvenantį Jungtinėje Karalystėje.

Ketvirtadienio popietę VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai kelyje Lazdijai–Seinai ties Akmenių kaimu (Lazdijų r.) sustabdė patikrinti į Lenkiją važiuojantį automobilį „Mercedes-Benz Sprinter“ su lietuviškais valstybinio numerio ženklais. Pasieniečiai netruko nustatyti, kad jo 31-erių keleivio, deklaravusio gyvenamąją vietą Jungtinėje Karalystėje, jau beveik pusketvirtų metų, nuo 2020-ųjų rugsėjo, ieško Marijampolės policija. Už nusikalstamą veiką arešto bausme nuteistas vyras vengia ją atlikti, slapstosi. VSAT pareigūnai informavo paieškos iniciatorių ir netrukus sulaikytąjį perdavė Marijampolės policininkams.

Dalis gimtinėje prisidirbusių Lietuvos piliečių, vengdami atsakomybės, sprunka į užsienį, tikėdamiesi ten pasislėpti. Bet ir kitoje šalyje retai kada dorai duoną pelno, įkliūva ir būna deportuoti. Kita dalis tokių emigrantų į tėvynę pargrąžinami pagal Europos arešto orderį. Pasitaiko ir tokių, kurie grįždami į Lietuvą kažkodėl mano, kad jau viskas pamiršta, kad jų praeitis jau nieko nedomina.

2023 m. pasieniečiai sulaikė 1 085 asmenis, kurių dėl įvairių nusikaltimų ar pažeidimų ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijos, iš jų 853 – oro uostuose. 2022 m. šie skaičiai buvo didesni: atitinkamai – 1 520 ir 1 187.

Dauguma pernai sulaikytų asmenų (1 046, per 96 proc.) turėjo Lietuvos pilietybę, kitų 19-os šalių atstovų pasitaikė vos po vieną kitą. Iš užsieniečių sąlyginai išsiskiria Baltarusijos (9) ir Jungtinės Karalystės (8) piliečiai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA