REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Lapkričio 22 d. 09:38

VRM griežtina tvarką į šalį atvykstantiems užsieniečiams: reikės papildomų dokumentų

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


251837

Vidaus reikalų ministerija (VRM) griežtina atvykimo į Lietuvą tvarką, kad užkirstų kelią į šalį patekti grėsmę kelti galintiems Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiams.

„Griežtindami teisinį reguliavimą dėl imigracijos ir pilietybės nagrinėjimo procedūrų, turime apsaugoti valstybę nuo asmenų, kurie gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ministrė pasirašė įsakymų pakeitimus, kurie keičia dokumentų išdavimo tvarką užsieniečiams pageidaujantiems būti ar gyventi Lietuvoje, antradienį pranešė VRM.

Pakeitimais nustatomi papildomi reikalavimai pateikti papildomus dokumentus ar informaciją tam tikrų kategorijų užsieniečiams, kurie kreipiasi dėl vizos, leidimo gyventi Lietuvoje ar Europos Sąjungos piliečio šeimos nario leidimo gyventi kortelės išdavimo.

Pasak VRM, prašomos informacijos nepateikimas ar tikrovės neatitinkančių duomenų pateikimas padės Migracijos departamentui efektyviau įvertinti neteisėtos migracijos riziką ir priimti sprendimus dėl dokumentų išdavimo ar jų panaikinimo.

Be to, planuojamos ir kitos priemonės, kuriomis, bendradarbiaujant su kitomis valstybės institucijomis ir įstaigomis, bus stiprinama užsieniečių buvimo ir gyvenimo Lietuvoje kontrolė.

Ministrė A. Bilotaitė pavedė Migracijos departamentui atlikti pagal verslo perkėlimo schemą iš Baltarusijos atvykusių užsieniečių, ypatingai Rusijos piliečių, įskaitant ir turinčius dvigubą pilietybę, buvimo Lietuvoje patikrinimą.

Taip pat Migracijos departamentas įpareigotas ypatingą dėmesį skirti Lietuvos pilietybės netekimo procedūroms tais atvejais, kai Lietuvos pilietis įgis Baltarusijos ar Rusijos pilietybę.

Vidaus reikalų ministerija taip pat planuoja teikti pataisas, kurios numatytų galimybę riboti teisę gyventi Lietuvoje suteikiančių dokumentų užsieniečiams išdavimą ar keitimą, panaikinti jau išduotus dokumentus, leistų riboti tam tikrų paslaugų tokiems užsieniečiams teikimą ar sandorių sudarymą, taip pat šių užsieniečių Lietuvos pilietybės įgijimo klausimų svarstymą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA