REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Gegužės 21 d. 21:00

VRK perves socialdemokratams 104 tūkst. eurų dotacijos

Vilnius

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


84789

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) grąžins Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) dalį dotacijos, kuri neišmokėta dėl šiurkščių finansavimo įstatymo pažeidimų.

Antradienį šešiems komisijoms nariams balsavus „už“ ir penkiems susilaikius priimtas sprendimas pavesti VRK Finansų skyriui išmokėti socialdemokratams 104 tūkst. eurų iš sutaupytų lėšų.

Sprendimo neparėmę VRK nariai laikėsi pozicijos, kad dotacija socialdemokratams turėtų būti mokama iš kitų šaltinių, o ne sutaupytų rinkimams, referendumams organizuoti skirtų lėšų.

VRK Finansų skyriaus vedėja Danguolė Jakštienė informavo, jog Finansų ministerija nemato kito šaltinio sumokėti LSDP priteistą sumą, nes perskirstyti biudžeto neplanuojama.

VRK sprendimu dėl šiurkščių kampanijos finansavimo pažeidimų Lietuvos socialdemokratų partija pernai prarado 504 tūkst. eurų dotaciją, tačiau Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nurodė 104 tūkst. eurų grąžinti. Teismas laikėsi pozicijos, kad ne visi partijos padaryti finansavimo tvarkos pažeidimai buvo šiurkštūs.

Teismas konstatavo, kad VRK nepagrįstai kaip šiurkštų įvertino vieną iš padarytų pažeidimų, todėl į biudžetą grąžintina dotacija sudaro 400 tūkst., o ne visi 504 tūkst. eurų. Teismo teigimu, todėl „yra pagrindas sumažinti sprendimu dėl dotacijos pareiškėjui skirtą sankciją iki 400 tūkst. eurų“.

VRK buvo konstatavusi, jog LSDP pervedus lėšas kandidatams, kad išlaidos būtų apmokėtos iš jų sąskaitų, o ne iš partijos ir galimai perrašius sutartis su tiekėjais, atlikta veikla, neleidusi nustatyti tikrųjų kampanijos išlaidų.

VRK sprendimą šiurkščiais pripažinti pažeidimus dėl viršyto rinkimų išlaidų limito, nedeklaruotų dalies išlaidų teismas įvertino kaip pagrįstą.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA