REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Balandžio 17 d. 14:37

VRK pasiekė informacija dėl skleidžiamos dezinformacijos rinkimų komisijų nariams: akiratyje atsidūrė N. Puteikis

Lietuva

Juliaus Kalinsko / ELTA nuotr.

Benas BrunalasŠaltinis: ELTA


298390

Įsibėgėjant rinkiminiam sezonui, Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) pasiekė informacija dėl rinkimų komisijų nariams skleidžiamos dezinformacijos. Kai kuriose savivaldybėse dirbantys rinkimų komisijų nariai sako regintys žinomų politikų keliamą sumaištį. Jų teigimu, į rinkimų procesą įsitraukusius asmenis bandoma įtikinti neklausyti VRK nurodymų ar net balsuoti už advokatą Igną Vėgėlę.

Vietinių komisijų atstovai neabejoja – tokia veikla iš vėžių išmuša ypač naujai prie rinkimų organizavimo prisijungiančius asmenis.

ELTA žiniomis, Utenos ir Visagino savivaldybėse sulaukta nusiskundimų dėl buvusio parlamentaro bei Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) bendražygio Naglio Puteikio veiklos. Ir nors pastarasis tvirtai neigia prieš rinkimus keliantis destrukciją, VRK pirmininkė Lina Petronienė patvirtino, kad jos vadovaujama institucija sulaukė kelių skundų. Tiesa, ar jie yra susiję su N. Puteikiu, VRK nei patvirtina, nei paneigia.

„Šiuo metu yra gauti signalai iš dviejų savivaldybių apie vieno asmens bandymus įtikinti apylinkių rinkimų komisijų narius nedalyvauti specialiai jiems rengiamuose mokymuose apie balsavimo proceso organizavimą. Tai teikia pagrindo manyti, kad tokia veikla yra skirta sąmoningai kelti sumaištį rinkimų organizavimo procese“, – Eltai situaciją komentavo VRK pirmininkė Lina Petronienė.

VRK pirmininkę stebina, jog atsiranda žmonių, kurie kvestionuoja institucijos veiklą ar net sąmoningai skatina nedalyvauti mokymo procese.

„Iš tiesų, labai svarbu, kad visos rinkimų procedūros būtų vykdomos tiksliai pagal Rinkimų kodeksą ir nustatytas tvarkas. (...) Todėl pasinaudodama proga, norėčiau dar kartą pakviesti komisijų narius aktyviai dalyvauti mokymuose, gilinti žinias apie rinkimų procedūras“, – sakė Lina Petronienė.

N. Puteikis tikina nedarantis nieko blogo, bet turi priekaištų apylinkių komisijų pirmininkams

Savo ruožtu N. Puteikis tikina, kad jo pavardė šiame kontekste minima visai be reikalo.

„Viskas yra atvirkščiai. Partijos gaunančios dotaciją turi teisę deleguoti asmenis į rinkimų komisijas. Turime daugiau nei 10 atvejų, kai apylinkių komisijų pirmininkai, siekdami pasididinti algos kiekį tenkantį vienam komisijos nariui, dirbtinai mažina komisijos narių skaičių ir partijų deleguotiems asmenims aiškina, kad jūs neišlaikysite nacionalinio saugumo sertifikato darbui su kompiuteriu, jūs neturėsite laiko, jums per toli važiuoti. Aš tokiais atvejais, kaip partijos oficialus asmuo, rašau visokius protestus“, – Eltai aiškino N. Puteikis.

Politikas tikino, kad nebando rinkimų komisijų narių įtikinti balsuoti už I. Vėgėlę.

„Su Petru Gražuliu buvome nuvažiavę į Vėgėlės susitikimą su gyventojais Kaišiadoryse. Mes nekalbėjome, paklausėme, ką jis šneka. Realiai jis kalba kaip Petras, kaip aš kalbu. Manau, kad ir galvoja panašiai kaip mes“,– ramiai situaciją apibendrino N. Puteikis.

VRK teigimu, artėjančiuose prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose bei referendume dėl pilietybės išsaugojimo dirbs apie 15 tūkstančių rinkimų komisijų narių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA