REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 6 d. 11:23

VMI: 200 tūkst. gyventojų dar turi mėnesį laiko deklaruoti pajamas iš individualios veiklos

Kazlų Rūda

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


211789

84 tūkst. gyventojų, kurie praėjusiais metais vykdė individualią veiklą, jau deklaravo pajamas ir 23 mln. eurų mokėtiną GPM sumą. Dar apie 200 tūkst. gyventojų pateikti deklaracijas ir sumokėti mokesčius turi mėnesį laiko – iki gegužės 2 d., informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir pažymi, kad patogiausias būdas tai padaryti – per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

„Dėkojame tiems, kurie nelaukia paskutinės minutės ir jau deklaravo pajamas. Verta priminti, jog nepaisant to, ar praėjusiais metais savarankišką veiklą vykdęs gyventojas gavo pajamų iš šios veiklos, ar ne – deklaraciją jam pateikti būtina“, – sako VMI viršininko pavaduotojas dr. Martynas Endrijaitis, pažymėdamas, kad už 2020 m. 250 tūkst. gyventojų iš individualios veiklos deklaravo 66 mln. eurų mokesčių.

Pasak VMI atstovo, deklaruoti pajamas nėra sudėtinga, nes per visą procesą veda deklaravimo vedlys. Deklaracijas savarankiškai dirbę gyventojai užpildo pagal apskaitos žurnalą, tačiau jei gyventojas naudojasi VMI nemokamu virtualiu buhalteriu i.APS, tai visi įrašai sukeliami automatiškai į deklaravimo vedlį.

Taip pat svarbu atidžiai užpildyti papildomą informaciją: koks apskaitos principas taikomas bei kurį išlaidų atskaitymo būdą pasirinko gyventojas, t. y. ar iš pajamų atimti faktiškai patirtas išlaidas, kurias reikia pagrįsti dokumentais, ar be papildomų dokumentų taikyti 30 proc. atskaitymo būdą nuo visų gautų pajamų. PSD ir VSD apskaičiuojami automatiškai.

Tarp populiariausių veiklų su verslo liudijimu 2021 m. VMI nurodo gyvenamosios paskirties patalpų nuomą (15 051 gyventojas), specialiuosius statybos darbus (statybvietės paruošimas, stogų dengimas, pamatų klojimas, mūrijimo, betonavimo, hidroizoliaciniai darbai, pastolių ir darbo platformų statymas ir ardymas, dūmtraukių įrengimas), išskyrus pastatų ir kitų statinių apdailos ir remonto darbus (11 469), kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veiklą (10 620), prekybą tik ne maisto produktais (10 477) bei kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veiklą (6 423).

VMI pateiktais duomenimis, penketuke populiariausios veiklos pagal individualios veiklos pažymą 2021 m. yra kitas, niekur kitur nepriskirtas, keleivinis sausumos transportas (19 418 gyventojų), kita pašto ir pasiuntinių (kurjerių) veikla (16 640), kitas, niekur kitur nepriskirtas, švietimas   (11 637), kirpyklų ir kitų grožio salonų veikla (10 828) ir užsakomasis pardavimas paštu arba internetu (10 709).

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA