REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Rugpjūčio 23 d. 16:13

Visaginas su trenksmu šventė 30-ąjį tarptautinio kantri muzikos festivalio „Visagino country“ jubiliejų

Visaginas

Etaplius.ltŠaltinis: Visagino savivaldybė


276119

Jauniausias Lietuvos miestas su trenksmu, šėlsmu ir liūtimi bei žaibais šventė 30-ąjį tarptautinio kantri muzikos festivalio „Visagino country“ jubiliejų.

Rugpjūčio 18-19 dienomis vykęs festivalis po savo svetinga padange sukvietė gausų būrį kantri muzikos atlikėjų iš įvairių pasaulio šalių. Į sceną žengė ir pasaulinės kantri muzikos žvaigždės, kurios, užkariavusios klausytojų širdis, pačios tapo festivalio fanais, pasiruošusiais bet kada vėl čia sugrįžti.

Festivalį pradėjo motorizuotas svečių ir dalyvių paradas, o scenoje – visų visaginiečių ir Lietuvos žmonių mylimi „Jonio“ muzikantai, kurie festivalyje koncertavo daugelį metų ir sutraukė gausų būrį gerbėjų. Anot miestelėnų, kai groja „Jonio“ vyrai, šokti ima ne tik kojos, bet ir skrybėlės. Jubiliejinio „Visagino country“ scenoje skambėjo įvairių žanrų kantri muzika, spindėjo grupės ir atlikėjai: Bad Brooks (Norvegija), „Western Girls“ (Čekija), „Jody Kailola Band“ (Olandija), „Highway 40“ (Švedija), „Baylou Sisters“ (Australija), „Diamonds & Wiskey“ (JAV), Doug Adkins ir „The Passengers" (JAV/Latvija/Lietuva), „Baltasis Kiras“ (Lietuva), „Jonis“ (Lietuva), Virgis Stakėnas (Lietuva), „Country Blues Session Band“ (Lietuva).

Šie metai garsiausiam mūsų šalies kantri muzikos atlikėjui Virgiui Stakėnui – ypatingi, jis, kaip pats šmaikštauja, švenčia 100 metų jubiliejų: savo 70-metį bei 30 metų nuo pirmojo „Visagino country“ festivalio. Atlikėjas ne tik džiugino publiką dainomis, bet ir pristatė savo naująją gitarą, kviesdamas sukurti jai vardą. „Country Blues Session Band“ (Lietuva) muzikantai savo pasirodymą dedikavo amžinybėn iškeliavusiam muzikantui, kompozitoriui, festivalio draugui a. a. Algirdui Klovai.

Organizatoriai džiaugiasi, jog kiekvienais metais sulaukia šokėjų, šiemet jos atvyko iš Mažeikių („Ciongs“) ir Šilutės („Dakota“). Ir koks gi festivalis be ilgamečio vedėjo Dainiaus Martinaičio, kurio sodrus balsus, pašmaikštavimai visada laukiami žiūrovų. Per daugelį metų jo vardas tapo neatsiejamas nuo „Visagino country“.

Jubiliejų šventė ne tik miesto bendruomenė, linijinių šokių kolektyvai bei atlikėjai iš Lietuvos bei svečių šalių, bet ir didelis, puikus ir patyręs festivalio organizatorių kolektyvas. Festivalio įkūrėja ir prezidentė, kantri mama vadinama Elena Čekienė džiaugiasi, kad kantri muzikos dvasia, įsiliejusi į žmonių širdis prieš 30 metų, neišblėso ir bėgant metams stiprėjo. Festivalio fanai nepaisė nei oro sąlygų, nei trikdžių kelyje, jie atsivežė norą bendrauti, šokti ir šėlti iki paryčių.

Festivalio metu vykusioje mugėje dalyvavo gausus būrys tautodailininkų, amatininkų, verslininkų. Vyko įvairios pramogos, skirtos ne tik mažiesiems festivalio dalyviams, bet ir suaugusiesiems. Organizatoriai dėkojo festivalio rėmėjams, kurių pagalba jį rengiant buvo ypatingai svarbi. Vėlyvą šeštadienio naktį nuaidėjo paskutinieji jubiliejinio kantri muzikos festivalio „Visagino Country“ akordai. Nuskambėjus festivalio himnu tapusiai Virgio Stakėno dainai „Seni draugai“ dangų nušvietė įspūdingi fejerverkai. Festivalis baigėsi, bet prasideda naujas etapas – pasiruošimas kitų metų renginiui, kuris vėl sukvies kantri muzikos gerbėjus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA