REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 11 d. 15:16

Vilniuje baigiamas šildymo sezonas

Vilnius

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


264058

Sostinėje trečiadienį bus baigtas šildymo sezonas.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas BNS teigė, jog šildymas bus atjungtas per porą dienų.

„Nepaisant to, švietimo ir gydymo įstaigos ir toliau galės tęsti šildymą, kiekviena įstaiga dėl to spręs individualiai. Šių įstaigų šildymas pradedamas ir baigiamas atskiru savivaldybės Administracijos direktoriaus įsakymu, pagal jų išreikštus poreikius“, – BNS sakė jis.

Vilniuje šildymo sezonas buvo pradėtas spalio 17 dieną. Pernai sostinėje jis buvo baigtas balandžio 25-ąją.

„Turėjome tikrai neeilinį šildymo sezoną – dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje didžioji dalis Europos turėjo organizuoti šildymo tiekimą apsunkintomis rinkos sąlygomis. Vilnius – taip pat. Tačiau pakoregavus šildymui naudojamo kuro struktūrą, miestui pavyko sumažinti šildymo kainas lyginant su praėjusiais metais ir išlaikyti vieną žemiausių šilumos kainų Lietuvoje“, – pranešime cituojamas sostinės vicemeras Valdas Benkunskas.

Pasak savivaldybės, šį sezoną 58 proc. šilumos buvo pagaminta iš biokuro, 31 proc. – iš mažasierio mazuto, dešimt proc. – iš gamtinių dujų.

Šildymo sezoną šią savaitę planuoja baigti Pasvalio, Rokiškio rajonų savivaldybės.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenimis, vidutinė centralizuotos šilumos kaina Lietuvoje šį šildymo sezoną – nuo spalio iki balandžio – siekė 7,17–10,29 cento (be PVM) už kilovatvalandę (kWh). Tuo metu 2021–2022 metų sezono metu ji buvo 5,16–8,04 cento (be PVM).REDAKCIJA REKOMENDUOJA