REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 14 d. 15:30

Vilniaus savivaldybė: VSD grėsmių ataskaitose minima E. Kanaitė traukiasi iš darbo mokykloje

Vilnius

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


283475

Vilniaus miesto savivaldybė teigia sulaukusi sostinės mokyklos-darželio „Svaja“ laikinosios direktorės patvirtinimo, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimuose minima pedagogė Ela Kanaitė pateikė prašymą išeiti iš darbo.

„Reaguodama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, jog mokykloje-darželyje „Svaja“ direktoriaus pavaduotoja ūkio reikalams dirba Valstybės saugumo departamento paskelbtoje Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitoje minima Ela Kanaitė, Vilniaus miesto savivaldybė praėjusią savaitę kreipėsi į mokyklos-darželio laikinąją direktorę, kad būtų įvertinta situacija ir priimti atitinkami sprendimai“, – išplatintame pranešime teigia sostinės savivaldybė.

Gauta informacija, kad pati pedagogė priėmė sprendimą palikti savo darbo vietą.

„Šiandien savivaldybė sulaukė direktorės atsakymo, kad direktorės pavaduotojos ūkio reikalams pareigas nuo 2020 m. rugsėjo einanti E. Kanaitė parašė prašymą šalių susitarimu nutraukti jos darbo sutartį. Šiuo metu E. Kanaitė turi nedarbingumo pažymėjimą, jos prašymą nutraukti darbo sutartį direktorė tenkins iškart po pažymėjimo galiojimo pabaigos“, – rašoma savivaldybės komentare.

Akcentuojama, kad iki informacijos pasirodymo viešojoje erdvėje Vilniaus miesto savivaldybė neturėjo informacijos apie tokio asmens darbą minimoje švietimo įstaigoje – už personalo atranką švietimo įstaigoje yra atsakingas jos direktorius.

„Vilniaus miesto savivaldybė pasisako prieš neigiamą įtaką vaikams galinčių daryti asmenų darbą švietimo įstaigose, deda ir toliau dės pastangas, kad tokių atvejų nebūtų“, – teigiama komentare.

Vilniaus darželyje-mokykloje „Svaja“ trejus metus dirba anksčiau VSD grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimuose minėta pedagogė E. Kanaitė. Apie tai antradienį pranešė naujienų portalas 15min.lt. Kaip nurodoma publikacijoje, Vilniaus miesto savivaldybė apie E. Kanaitės einamas direktorės pavaduotojos ūkio reikalams pareigas darželyje-mokykloje „Svaja“ sužinojo neseniai.

Kaip portalui teigė Vilniaus miesto savivaldybė, E. Kanaitė „Svajoje“ dirba nuo 2020 metų rugsėjo. Pasak savivaldybės atstovo, miesto administracija jau kreipėsi į ugdymo įstaigos laikinai pareigas einančią vadovę, „kad būtų įvertinta situacija ir priimti atitinkami sprendimai“.

Dėmesį į E. Kanaitę socialiniame tinkle „Facebook“ prieš kelias dienas atkreipė visuomenininkas Algis Ramanauskas, nurodoma publikacijoje.

Anksčiau žiniasklaidoje skelbta, kad E. Kanaitė socialiniame tinkle taip pat dalindavosi prorusiškais įrašais.Taip pat, 2015 metų VSD ataskaitoje minima, moteris yra Rusijos ambasados Vilniuje koordinuojamos Respublikinės tėvynainių tarybos narė, taip pat viena iš asociacijos „Pagrindinių teisių gynimo ir tyrimo centras“ steigėjų. Pažymima, kad E. Kanaitė taip pat vadovavo Lietuvos rusų mokyklų mokytojų asociacijai. E. Kanaitės pavardė minima ir 2016 metų VSD saugumo ataskaitoje.

2012 metais E. Kanaitei buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas įteikė apdovanojimą už nuopelnus Rusijai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA