REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 10 d. 11:47

Vilniaus rajono savivaldybė 3 vietoje iš visų šalies savivaldybių pasiekusių labai gerų lyčių lygybės rezultatų

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Vilniaus raj. savivaldybės inf.


261349

Pirmą kartą Lietuvoje Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su mokslininkų komanda sukūrė Lyčių lygybės žemėlapį, kuris matuoja moterų ir vyrų padėties skirtumus Lietuvos savivaldybėse. Vilniaus rajono savivaldybė viena iš 8 Lietuvos savivaldybių pasiekusi labai gerų lyčių lygybės rezultatų.

Vilniaus rajono savivaldybė surinkusi 83 iš 100 balų, rikiuojasi 3 vietoje. Daugiausiai balų (88) pelnė Širvintų r., Druskininkai – 84.

Matavimas remiasi statistiniais duomenimis. Iš viso matuojama 20 kokybinių ir kiekybinių rodiklių.

Rodikliai apima 8 savivaldybės veiklos sritis: savivaldybės valdymas, valdžia ir sprendimų priėmimas, išsilavinimas ir švietimas, dalyvavimas darbo rinkoje, ekonominis aktyvumas, sveikata ir sveikatos paslaugos, socialinė apsauga ir saugumas, kultūra ir sportas.

Kiekviena savivaldybė vertinama bendru įverčiu 100 balų sistemoje. Konkrečią savivaldybės veiklos sritį galima vertinti ir atskirai 10 balų sistemoje. Vertinimas pagrįstas (šviesoforo) spalvų sistema: žalia spalva reiškia, kad savivaldybės lyčių lygybės rezultatai yra labai geri, o moterų ir vyrų padėties skirtumai neviršija 20 proc., geltona – kad savivaldybės lyčių lygybės rezultatai yra geri, o moterų ir vyrų padėties skirtumai neviršija 50 proc., raudona – kad savivaldybės lyčių lygybės rezultatai yra blogi, o moterų ir vyrų padėties skirtumai siekia iki 80 proc. ir pilka – kad savivaldybė lyčių lygybės srityje netinkamai vykdo veiklas arba išvis nieko nedaro.REDAKCIJA REKOMENDUOJA