REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2024 m. Vasario 22 d. 11:35

Vienas iš turtingiausių Lietuvos žmonių V. Stankevičius pelnėsi iš milijoninių operacijų, turinčių mokesčių vengimo pėdsakų

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


292831

Tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ skelbia, kad vienas turtingiausių Lietuvos žmonių „Helios grupės“ prezidentas Valerijus Stankevičius ir jo užsienio partneriai pelnėsi iš milijoninių operacijų, turinčių mokesčių vengimo pėdsakų.

Kaip nurodoma publikacijoje, „Cyprus Confidential“ nutekėję duomenys rodo, kad „Helios grupės“ įmonė „Elmoslita“ buvo įpareigota parduoti keturis butus Vilniaus senamiestyje už mažesnę nei rinkos kainą Genadijui Paškeliui, kuris žurnalisto Dailiaus Dargio knygoje įvardijamas kaip „Vilniaus brigados“ autoriteto Igorio Tiomkino bendras.

„Nekilnojamojo turto agentūros „Ober-Haus“ pateiktais duomenimis, tuo metu butai Vilniaus senamiestyje kainavo nuo 1800 iki 4800 Lt už kvadratinį metrą – priklausomai nuo būklės. G. Paškeliui parduotų butų kaina tesiekė tūkstantį litų už „kvadratą“, – nurodoma „Siena“ publikacijoje.

Tiriamosios žurnalistikos centras skelbia aptikęs dar bent tris įtarimų keliančias su verslininku susijusias finansines operacijas. Tačiau pats V. Stankevičius kategoriškai neigia dalyvavęs bet kokiose operacijose, kurių tikslas – mokesčių vengimas.

„Aš moku tuos mokesčius absoliučiai legaliai. Kiek reikia – tiek ir moku“, – „Sienai“ teigė milijonierius.REDAKCIJA REKOMENDUOJA