REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių akademija2021 m. Spalio 27 d. 17:20

Veiklą pradėjo Lietuvos STEAM atviros prieigos centrų tinklas. Oficialiai pristatytas regioninis STEAM centras VU Šiaulių akademijoje

Šiauliai

Zenono Ripinskio nuotr.

Zenonas RipinskisŠaltinis: Etaplius.lt


192400

Spalio 27 d. šalies švietimo bendruomenei buvo pristatytas STEAM atviros prieigos centrų tinklas, kurio vienas iš regioninių centrų įkurtas Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje. STEAM atviros prieigos centrų tinklas apima regioninius centrus Alytuje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje ir metodinius centrus Kaune, Klaipėdoje bei Vilniuje.


Foto galerija:

steamatid2.jpg
steamatid5.jpg
steamatid13.jpg
steamatid20.jpg
steamatid27.jpg
steamatid29.jpg
steamatid30.jpg
steamatid32.jpg
steamatid33.jpg

Šiaulių regioninis STEAM centras, kaip Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos padalinys, savo veiklą pradėjo dar 2020 m. balandžio mėn. Centre yra įsteigtos 4 šiuolaikinės laboratorijos: biologijos ir chemijos, fizikos ir inžinerijos, robotikos ir informacinių technologijų, sveikatos technologijų ir gyvenimo kokybės.

Čia rengiami 7–12 klasių mokinių formaliojo ugdymo užsiėmimai, neformaliojo ugdymo užsiėmimai 1–12 klasių mokiniams, čia sudarytos sąlygos atlikti tiriamuosius, brandos ir kt. darbus. Centre taip pat numatoma vykdyti mokytojų kvalifikacijos kėlimo procesą, studijų proceso kai kuriuos elementus (pedagogines praktikas, praktinius, tiriamuosius ir kt. darbus). Centre yra kuriamos naujų metodikų mokymo priemonės, bendradarbiaujama su mokslo, verslo ir kt. partneriais.

STEAM atviros prieigos centrų tinklo pristatymas surengtas hibridiniu būdu ir buvo tiesiogiai transliuojamas LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos „YouTube“ kanalu. VU Šiaulių akademijos regioninio STEAM centro ir visos šalies STEAM centrų tinklo atidarymo programoje – oficialūs LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, regionų merų ir svečių sveikinimai, pažintis su centrais ir jų galimybėmis.

Po oficialios STEAM centrų pristatymo ir sveikinimų dalies Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje įsikūrusiame regioniniame STEAM centre, kaip ir kituose duris atvėrusiuose centruose, buvo surengtos STEAM penkiakovės varžybos – šalies STEAM centrų mokinių komandos varžėsi penkiose rungtyse – atliko kūrybines užduotis chemijos, robotikos ir kitose srityse. STEAM penkiakovės rezultatai ir  nugalėtojai paaiškės vėliau.

Šiaulių regioninis STEAM centras, kaip Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos padalinys, savo veiklą yra pradėjęs pirmasis – mokiniai į užsiėmimus čia gali susirinkti jau nuo 2020 balandžio. Kaip sako šio STEAM centro vadovė dr. Violeta Šlekienė, šiuo metu centras dirba visu pajėgumu. „Kasdien centre dūzgia po 50 ir daugiau skirtingo amžiaus mokinių iš viso Šiaulių regiono. Vyresni mokiniai noriai renkasi tiriamųjų veiklų programas, o mažieji džiaugiasi edukacinėmis STEAM veiklomis. Čia dirba jauna, tačiau patyrusi mokytojų komanda, kuri padeda mokiniams atrasti kelius į mokslo pasaulį, skatina suprasti ir pamėgti gamtos mokslus“, – sako dr. V. Šlekienė.

Pagrindinės Šiaulių STEAM centro veiklos orientuotos į mokinių, kaip ateities tyrėjų, ugdymą, jų pasiekimų ir praktinių gebėjimų gerinimą STEAM srityje. Veiklomis taip pat siekiama skatinti mokinių ir visuomenės domėjimąsi STEAM mokslų naujausiais išradimais, su jais susijusių pramonės šakų pasiekimais, vystymo galimybėmis Lietuvoje ir pasaulyje, tobulinti mokytojų kompetencijas STEAM mokslų srityse.REDAKCIJA REKOMENDUOJA