REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 19 d. 08:07

Vasario 16-ąją iškilmingai įteikti apdovanojimai „Auksinė lūšis“ ir „Žemaitis“

Raseiniai

Etaplius.LTŠaltinis: Raseinių rajono savivaldybė


292335

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, septyniems Raseinių kraštui nusipelniusiems asmenims ir organizacijoms įteikti Raseinių rajono savivaldybės apdovanojimai „Auksinė lūšis“ ir „Žemaitis“. Vasario 16-ąją gyventojai buvo kviečiami į Raseinių Viktoro Petkaus progimnazijoje vykusią įteikimo ceremoniją ir šventinį koncertą. Apdovanojimų nominantai – puikiai raseiniškiams žinomi žmonės, savo darbais ir idėjomis prisidedantys prie Raseinių rajono puoselėjimo.

„Tokia ypatinga diena Lietuvai, kaip Vasario 16-oji, suteikia mums galimybę atsigręžti ir prisiminti mūsų tautos nueitą laisvės kelią. Ir nors jis buvo tikrai nelengvas, mums vis tiek pavyko iki šių dienų išlaikyti tautą jungiančias tradicijas, vertybes ir papročius. Šių valstybės pamatų nebūtų pavykę išsaugoti be mūsų žmonių.

Todėl šiandien be galo džiaugiuosi, jog minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, drauge galime apdovanoti ir mūsų krašto žmones, kurie savo idėjomis, entuziazmu ir žiniomis lygiai taip pat prisideda ne tik prie Raseinių krašto, bet ir visos Lietuvos puoselėjimo. Dėkojame visiems nominantams už sunkų ir daug pasišventimo reikalaujantį darbą bei tikimės apie jūsų veiklas, garsinančias Raseinių rajoną, išgirsti ir ateityje. Nesustokite, kurkite ir aukite!“ – tardamas sveikinimo žodį, kalbėjo Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius.

Prie nuoširdžių sveikinimų prisidėjo ir LR Seimo narys Matas Skamarakas, Savivaldybės vicemerai Jonas Vazgys ir Mingaudas Tamaliūnas, administracijos direktorius Kęstutis Užemeckas. Apdovanojimų įteikimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Raseinių rajono savivaldybės tarybos nariai, o iškilmingoje ceremonijoje simbolines statulėles už ypatingus praėjusių metų pasiekimus nominantams įteikė Savivaldybės vadovai.

Pakilią nuotaiką viso renginio metu kūrė DIAmanti Trio (kanklininkė Aistė Bružaitė, operos solistės, sopranai: Dovilė Kazonaitė ir Ilona Plevgo).

Šiemet apdovanojimai „Auksinė lūšis“ skirti:

  • Uždarajai akcinei bendrovei „Danspin“ už naujų darbo vietų kūrimą ir investicijas į verslo plėtrą. Tai Andrušaičių kaime 2002 metais įsikūrusi Danijos kapitalo įmonė, kuri šiuo metu yra viena stipriausių kiliminių verpalų gamintojų Europoje ir pasaulyje. Įmonė ne tik gamina verpalus, bet ir kuria naujas darbo vietas, investuoja į įmonės plėtrą. 2022-2023 metais įmonė įgyvendino projektą kartu su VšĮ „Investuok Lietuvoje“ ir Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija, kurio metu į naujų statinių statybą ir įrengimą buvo investuota 7,7 mln. eurų bei sukurtos 63 naujos ilgalaikės darbo vietos.
  • VšĮ Šiluvos piligrimų centrui už pasiekimus turizmo srityje. Centras savo veiklą pradėjo 2021 metais ir nuo to laiko aktyviai priima turistus, piligrimus, skleidžia žinią apie Šiluvos šventovę šaliai ir pasauliui. Piligrimų centro kolektyvas organizuoja parodas, konferencijas, kuria specifinius vietai pritaikytus renginius, imasi įvairių socialinių iniciatyvų. Piligrimų centro veikla neapsiriboja Šiluva, bendradarbiaujant su kitomis institucijomis organizuojami ir tarptautiniai renginiai. Šiluvos piligrimų centras aktyviai dalyvauja ir vietos bendruomenės gyvenime, inicijuoja naujas, inovatyvias idėjas, kuriose atsiskleidžia dvasinis ir kultūrinis vietos potencialas.
  • Viešajai įstaigai Raseinių ligoninei už svarbius nuopelnus medicinos ir sveikatinimo srityse. Per praėjusius metus ligoninė rajono žmonėms pradėjo teikti ypač svarbias prevencines širdies ir kraujagyslių bei ginekologinio vėžio programas, taip pat pradėtos atlikinėti endoskopijos su anestezija. Įstaiga padidino reabilitacijos ir fizioterapijos paslaugų apimtis, plačiai vystė dienos stacionaro paslaugas, atidarė visiškai naują slaugos padalinį demencija sergantiems pacientams, taip pat – pirmą tėvų ir vaikų kambarį. Komandą per pastaruosius metus papildė nauji medikai ir savo srities specialistai: slaugytojos, vidaus ligų gydytojai, traumatologai, dermatologė, kardiologė, kraujagyslių chirurgas, endoskopuotojas, anesteziologai, reabilitologė, priėmimo gydytojai.

„Žemaitis“ apdovanojimai įteikti:

  • Arnui Zmitrai už Lietuvos kultūros, tautiškumo ir pilietiškumo puoselėjimą. Jis yra VšĮ „Atrask Raseinius“ vadovas, kultūros istorikas, pedagogas, gidas, laidų vedėjas, Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacijos prezidentas. Prieš dešimtmetį jam buvo įteiktas ir Raseinių rajono savivaldybės apdovanojimas „Auksinis lūšiukas“. Arnas Zmitra dalyvavo projekte Misija Sibiras, prieš 6 metus vyko dirbti į Melburno lituanistinę mokyklą Australijoje, tapo Meilės Lukšienės premijos laureatu bei išleido knygą „Raseinių krašto dvarai“. Pernai Arnas debiutavo kaip laidų „Toliau nuo miesto“ ir „Vasara prie piliakalnio“ vedėjas. Pastaroji laida paskelbta sėkmingiausiu metų žiniasklaidos projektu.
  • Raseinių rajono kultūros centro mišriam chorui „Šatrija“ ir jo vadovui Gražvydui Jegnorui už pasiekimus ir Raseinių krašto garsinimą meno ir kultūros srityje. Tai nuolatinis Raseinių krašto atstovas Pasaulio lietuvių dainų šventėse. Vadovo ir choro iniciatyva surengta eilė respublikinių ir tarptautinių chorinės muzikos festivalių. Jau 68-tus savo veiklos metus skaičiuojantis kolektyvas – Lietuvos suaugusiųjų chorų konkursų II laipsnio diplomantas. Chorų konkurso „Mūsų dainose“ ir tarptautinio Juozo Naujalio konkurso – III laipsnio diplomantas. Tarptautinio chorų konkurso „Victoria Adriatic“ Kroatijoje – II laipsnio diplomantas. O 2020 m. chorui „Šatrija“ įteiktas aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas „Aukso paukštė“, Nacionalinio kultūros centro įsteigtoje nominacijoje Geriausias Lietuvos suaugusiųjų choras ir vadovas.
  • Ingai Minelgaitei už pasiekimus ir Raseinių krašto garsinimą švietimo srityje. Daktarė Inga Minelgaitė – Islandijos universiteto profesorė, pirmoji užsienietė, gavusi dėstytojos darbą Islandijos universiteto Verslo katedroje, o vėliau tame pačiame universitete įkūrusi vadybos institutą. Ji yra Lietuvoje įkurto pirmojo pasaulyje nuotolinio moterų universiteto „Women of Wonder“ tarybos narė, vizituojanti profesorė Europos bei Pietų Afrikos universitetuose. Ingos Minelgaitės knyga apie lyderystę Islandijoje nominuota geriausios knygos apdovanojimui didžiausioje Europoje vadybos asociacijoje. Pastaraisiais metais kaip lektorė, konsultantė ir tyrėja dirba su didžiausiomis savo srities įmonėmis pasaulyje. Inga Minelgaitė yra Islandijos lietuvių bendruomenės įkūrėja ir Lietuvos Garbės konsulė Islandijoje.
  • Aurimui Dygliui už pasiekimus ir Raseinių krašto garsinimą sporto srityje. Raseinių kūno kultūros ir sporto centro II kvalifikacinės kategorijos tinklinio treneris, kurio treniruojamų ir ugdomų jaunučių mergaičių tinklinio komanda per pastaruosius metus pripažinta perspektyviausia Raseinių rajono metų komanda, o trenerio auklėtinės pelnė perspektyviausių rajono sportininkų nominaciją. 2021 m. jo komanda – Lietuvos mergaičių tinklinio čempionato 5-os vietos laimėtoja. Aurimo Dyglio treniruojama Raseinių vyrų tinklinio komanda Lūšis – volley – pastaraisiais metais pripažinta geriausia ir laimėjo nominaciją „Metų komanda“, kuri 2021-2022 metų sezone Lietuvos vyrų tinklinio „Top Sport“ I lygos čempionate iškovojo 3-ią vietą, o 2022-2023 metų sezone – tapo B diviziono 2-osios vietos laimėtojai.

Apdovanojimų „Auksinė lūšis“ ir „Žemaitis“ laureatus po vykusios diskusijos š. m. sausio 23 d. išrinko Raseinių rajono savivaldybės mero Arvydo Nekrošiaus vadovaujama komisija.REDAKCIJA REKOMENDUOJA