REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Kovo 4 d. 12:14

V. Ušackas sako, kad VSD baugino jo komandos narius per rinkimų kampaniją

Vilnius

BNS nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


120179

Buvęs užsienio reikalų ministras, ilgametis diplomatas Vygaudas Ušackas sako, kad prezidento rinkimų kampanijos metu Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnai buvo susisiekę su jo komandos nariais ir juos baugino, siekdami atgrasyti nuo dalyvavimo kampanijoje.

Šiuo metu versle dirbantis V. Ušackas taip pat sakė, kad buvo sulaukęs įspėjimų, jog jį akylai stebi specialiosios tarnybos.

„Sugrįžęs į Lietuvą ir besiruošdamas rinkimų kampanijai dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose ir kampanijos metu esu gavęs keletą įspėjimų iš įvairių žmonų, buvusių ir esamų tarnybose, kurie mane įspėjo, jog tarnyboms duotas nurodymas mane akylai stebėti ir prieš mane ruošiamas sisteminis išpuolis klijuojant prorusiško kandidato etiketę“, – BNS trečiadienį sakė V. Ušackas.

„Kampanijos metu buvo pokalbiai, skambučiai iš VSD atstovų su mano komandos nariais juos įbauginant ir keliant tam tikrus klausimus ir siekiant atgrasyti dėl tolesnio dalyvavimo mano kampanijoje. Tai meta šešėlį tarnybų reputacijai“, – pridūrė jis.

Pasak V. Ušacko, sisteminio puolimo taikiniu yra tapusi jo naujoji darbovietė aviacijos grupė „Avia Solutions Group“.

„Matau, kad sisteminio puolimo prieš mane objektu tapau ne tik aš, bet ir viena sėkmingiausių lietuviško kapitalo grupių pasaulyje „Avia Solutions Group“, kurią stengiamasi įvairiais būdais sumenkinti ir pakirsti jos reputaciją kaip pažangiausios, moderniausios, skaidriausios kampanijos“, – teigė V. Ušackas.

Taip V. Ušackas komentavo aukšto rango žvalgybos pareigūno pernai tuometiniam Seimo komiteto pirmininkui Vytautui Bakui pateiktą informaciją, kad VSD vadovybės nurodymu 2018-2019 metais žvalgyba rinko informaciją apie V. Ušacką ir tuometinio kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos aplinkos žmones.

Rašte nurodoma, kad VSD direktoriaus pavaduotojas Remigijus Bridikis nurodė, kad „reikia paremti“ V. Ušacko politinį oponentą, Seimo narį Žygimantą Pavilionį „informacija, kuri įrodytų, kad V. Ušackas yra prorusiškas“.

Pareiškėjas teigia pasakęs, kad tokios informacijos departamentas neturi, o tada, pasak jo, R. Bridikis nurodė atlikti viešą paiešką kitam pareigūnui. Rašte teigiama, kad viešai rasta informacija buvo perduota VSD direktoriui.

Pagal raštą, šis pokalbis įvyko tą pačią dieną, kai Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų priežiūros komitetas rinkosi svarstyti Ž. Pavilionio pasisakymus apie V. Ušacką. Tuo metu Ž. Pavilionis jau buvo paskelbęs, kad atsisako dalyvauti pirminiuose partijos rinkimuose.

V. Ušackas dalyvavo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirminiuose rinkimuose, bet 2018 metų lapkritį juos pralaimėjo Ingridai Šimonytei.

VSD griežtai paneigė paskelbtą informaciją.

„Griežtai paneigiame žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją. VSD tikrai nerinko ir neteikė jokios informacijos apie minimus asmenis“, – BNS sakė VSD atstovė Aurelija Katkuvienė.

„Visa VSD veikla yra griežtai reglamentuota ir vykdoma pagal galiojančius įstatymus. Rinkimų metu VSD turėjo užduotį ir stebėjo bei vertino užsienio šalių įtaką rinkimų procesui“, – pridūrė ji.

A. Katkuvienė taip pat atkreipė dėmesį, kad šią informaciją tikrino teisėsauga ir nusikaltimo neįžvelgė.

„Neabejojame, kad STT ir prokuratūra įvertino šią informaciją, ji buvo paneigta“, – sakė VSD atstovė.

V. Ušacko teigimu, per savo ilgametę diplomatinę patirtį jam ne kartą teko susidurti su specialiosiomis tarnybomis.

„30 metų artimai dirbau su Lietuvos ir kitų NATO šalių specialiosioms tarnyboms, atlikdamas savo pareigines funkcijas. Gana gerai žinau veiklos metodus ir reikalavimus, kurie keliami skaidriai ir teisėtai veiklai. Ypač dirbant Maskvoje buvau po tarnybų padidinamuoju stiklu ir visada sakiau sau ir savo šeimos nariams, kad neturime tapti stebėjimo įkaitu ir turime elgtis natūraliai, be įsibauginimo“, – teigė jis.

V. Ušackas 2008-2010 metais buvo Lietuvos užsienio reikalų ministras, 2010–2013 metais ES ambasadorius Afganistane, 2013-2017 metais – ES ambasadorius Rusijoje.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA