REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Gruodžio 20 d. 17:59

V. Rupšys apie V. Zelenskio prašymą dėl NASAMS: aplinkybės nepasikeitė

Lietuva

Lietuvos kariuomenės vadas – generolas leitenantas Valdemaras Rupšys. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Augustas StankevičiusŠaltinis: BNS


254525

Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys sako, kad aplinkybės dėl šalies sunkiosios ginkluotės perdavimo Rusijos invazijai besipriešinančiai Ukrainai nepasikeitė.

Taip jis pakomentavo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio prašymą, kad Lietuva perduotų jo šaliai vidutinio nuotolio oro gynybos sistemų NASAMS.

„Nenorėčiau komentuoti ar kalbėti už politikus, bet aplikybių tikrai nėra pasikeitusių“, – žurnalistams Vilniuje antradienį sakė V. Rupšys.

Prieš mėnesį Valstybės gynimo taryba nusprendė perduoti Ukrainai artilerijos amunicijos, bet ne vokiškų haubicų ar NASAMS, kurių prašė Kyjivas.

V. Zelenskis dar kartą paprašė jo šailai perduoti NASAMS kreipdamasis į Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą per pirmadienį Rygoje vykusį Jungtinių ekspedicinių pajėgų (JEF) susitikimą.

„(...) prašau jūsų tęsti mūsų bendradarbiavimą ir kitais metais. Mums reikia ir NASAMS, kaip žinote, ir stingerių, kuriuos galime gauti, jei jūsų sprendimas bus priimtas“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas.

Komentuodamas sprendimą neperduoti Ukrainai NASAMS, prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys tuomet teigė, kad taip elgtis nutarta, nes derantis su sąjungininkais dar nėra aišku, kaip šie „ypatingos svarbos“ pajėgumai būtų atstatyti.

„Stinger“ yra trumpojo nuotolio oro gynybos sistema, šią įrangą Lietuva jau buvo perdavusi Ukrainai prieš pat Rusijos invazijos pradžią šiemet vasarį.REDAKCIJA REKOMENDUOJA