REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Gegužės 9 d. 19:06

V. Landsbergis savo balsą prezidento rinkimuose atidavė Palangos savivaldybėje

Lietuva

V. Landsbergio feisbuko nuotr.

Raminta MajauskaitėŠaltinis: ELTA


300662

Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis ketvirtadienį dalyvavo išankstiniuose šalies vadovo rinkimuose. Apie tai jis pasidalijo savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

„Balsuojam už ką reikia, negaištam kur nereikia“, – rašė V. Landsbergis.

Savo balsą konservatorių partijos garbės pirmininkas atidavė Palangos miesto savivaldybėje.

„Ačiū, gerbiamas Profesoriau, kad apsilankėte pas mus ir savo taip svarbų balsą atidavėte mūsų gražuolėje Palangoje“, – po V. Landsbergio įrašu komentavo miesto meras Šarūnas Vaitkus.

ELTA primena, kad iki ketvirtadienio vakaro tęsiasi išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo. Rinkėjai iki 20 valandos balsuoti gali visose 60 savivaldybių, nepriklausomai nuo to, kur yra deklaravę gyvenamąją vietą.

Pagrindinė rinkimų diena yra sekmadienis.

Dėl šalies vadovo posto varžosi 8 kandidatai – antrosios kadencijos siekiantis Gitanas Nausėda, konservatorių keliama premjerė Ingrida Šimonytė, Laisvės partijos atstovas, buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas, savarankiškai išsikėlę Ignas Vėgėlė bei Eduardas Vaitkus, partijos „Nemuno aušra“ įkūrėjas Remigijus Žemaitaitis, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keliamas Giedrimas Jeglinskas ir Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

Referendumo biuletenyje siūloma atsisakyti šiuo metu Konstitucijoje įrašyto sakinio: „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“. Ši nuostata neleidžia išsaugoti Lietuvos pilietybės įgijus kitos valstybės pilietybę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA