REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gegužės 19 d. 10:16

V. Čmilytė-Nielsen: pasiūlymas dėl Vyriausybės pasitraukimo bei išankstinių Seimo rinkimų – racionalus

Lietuva

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


267732

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio pasiūlymas dėl Vyriausybės pasitraukimo bei išankstinių Seimo rinkimų yra racionalus.

„Racionalus pasiūlymas, klausimas, kaip matyti, aktualus ir jį aptarti būtina. O galimų sprendimų iki susitikimo vertinti nenorėčiau“, – Eltai atsiųstame komentare teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Konservatorių lyderis G. Landsbergis penktadienio rytą paskelbė, kad dėl kilusio kanceliarinių išmokų įsisavinimo skandalo penktadienį rinksis partijos prezidiumas, kuriame bus sprendžiama ir dėl Vyriausybės pasitraukimo bei išankstinių Seimo rinkimų. Taip pat, pasak jo, artimiausiu metu numatomas ir valdančiosios koalicijos posėdis.

ELTA primena, kad prieš savaitę visuomenininkas Andrius Tapinas paskelbė, jog švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, dirbdama Kauno savivaldybėje, galimai piktnaudžiavo tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis ir įsisavino beveik 14 tūkst. eurų.

Ministrė savo išlaidų pagrįsti čekiais negalėjo, tačiau paviešino Kauno savivaldybei pateiktas ataskaitas. Tai neišsklaidė abejonių nei opozicijai, nei daliai valdančiosios koalicijos atstovų.

Nors premjerė I. Šimonytė kartojo pasitikinti J. Šiugždiniene, ketvirtadienį ministrė paskelbė Vyriausybės vadovei įteikusi atsistatydinimo pareiškimą.

Kaip numato įstatymas, premjerė dėl sprendimo, ar patenkinti ministro prašymą jį atstatydinti, turėtų apsispręsti per penkias darbo dienas.

Kauno miesto savivaldybės taryboje dirbę ministrai Gintarė Skaistė ir Simonas Kairys pripažįsta taip pat negalintys pagrįsti visų deklaruotų išlaidų čekiais.

Dalis opozicijos dėl kilusio skandalo svarsto poreikį organizuoti nepasitikėjimo procedūrą Vyriausybei.REDAKCIJA REKOMENDUOJA