REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gegužės 23 d. 09:36

V. Blinkevičiūtė sako, kad konservatoriai neišlaikė „išbandymo valdžia“: nepritartų pirmalaikiams rinkimams rugsėjį

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


267996

Socialdemokratų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė stebisi konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio antradienį organizuojamu parlamentinių partijų lyderių susitikimu dėl pirmalaikių Seimo rinkimų.

Pasak jos, tokia iniciatyva nebrandi, o ir pati susiklosčiusi situacija Lietuvos politikoje, pažymi politikė, rodo, kad „jaunieji konservatoriai“ neišlaikė „išbandymo valdžia“.

„Tai vaikiška ir nebrandi iniciatyva, tai nesusipratimas. Kitaip pavadinti net negaliu. Kodėl jis perima vaidmenį iš Seimo pirmininkės, keldamas klausimus, ar Seimas gali dirbi, keldamas klausimus dėl pirmalaikių rinkimų. Susidaro įspūdis, kad jis dar vieną chaosą padarys“, – Eltai sakė V. Blinkevičiūtė.

„Deja, jaunoji konservatorių karta neišlaikė išbandymo valdžia“, – pridūrė ji, stebėdamasi gausiausios valdančiosios jėgos užmoju dėl pirmalaikių rinkimų.

„Konservatoriai sukūrė dar nematytą suirutę. Ir ypač tuo laikotarpiu, kai NATO samitas čia pat, kada turime didžiulę atsakomybę... Man atrodo, kad jie nebeturi pakankamo supratimo. Tenka pripažinti, kad Gabrieliui Landsbergiui, kaip partijos pirmininkui, trūksta patirties ir brandos“, – sakė socialdemokratė.

Nepritartų pirmalaikiams Seimo rinkimams rugsėjį

Pasak europarlamentarės, nors jos vedama partija ir palaikytų pirmalaikių rinkimų idėją, surengti juos jau rugsėjo mėnesį, akcentavo V. Blinkevičiūtė, tikrai būtų per anksti.

„Tai yra labai greitas laikas ir tikrai nepalaikyčiau tokios datos“, – sakė V. Blinkevičiūtė.

„Pirmalaikiai rinkimai turėtų būti šiek tiek vėliau, nes mes kalbame apie rinkėjus. Mums juk svarbu, kad jei ateitų į rinkimus, kad jie dalyvautų ir išsirinktų. Negalima juokauti tokiais rimtais dalykais Lietuvoje“ – teigė LSDP pirmininkė.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas G. Landsbergis pirmadienį Seimo frakcijų vadovams išsiuntė kvietimą antradienį susitikti dėl konservatorių partijos prezidiumo siūlymo rengti pirmalaikius parlamento rinkimus. Konservatorių lyderis siūlo pirmalaikius Seimo rinkimus surengti rugsėjo mėnesį.

Pirmalaikių rinkimų idėja kilo po to, kai visuomenininkas Andrius Tapinas paskelbė, kad švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, dirbdama Kauno savivaldybėje, galimai piktnaudžiavo tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis ir įsisavino beveik 14 tūkst. eurų. Ministrė savo išlaidų pagrįsti čekiais negalėjo, tačiau paviešino Kauno savivaldybei pateiktas ataskaitas. Tai neišsklaidė abejonių nei opozicijai, nei daliai valdančiosios koalicijos atstovų.

Nors premjerė I. Šimonytė kartojo pasitikinti J. Šiugždiniene, praėjusią savaitę ministrė paskelbė Vyriausybės vadovei įteikusi atsistatydinimo pareiškimą. Premjerė pirmadienį patenkino J. Šiugždinienės prašymą.

Tačiau klausimų kilo ir dėl Kauno miesto savivaldybės taryboje dirbusių kitų ministrų: Gintarės Skaistės ir Simono Kairio. Finansų ministrė G. Skaistė pirmadienį pranešė, kad negalėdama pagrįsti dalies savo išlaidų dirbant Kauno miesto savivaldybės taryboje, nusprendė jai pervesti beveik 14 tūkst. eurų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA