REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Balandžio 22 d. 09:28

V. Blinkevičiūtė apie „MG Baltic“ bylą: iš pradžių šokas, tada nusivylimas, o galiausiai – pyktis

Panevėžys

Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


213760

Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė teigia jaučianti nusivylimą ir pyktį dėl antradienį Vilniaus apygardos teismo priimto sprendimo išteisinus visus kaltinamuosius „MG Baltic“ byloje (dabar – „MG grupė“). Jos teigimu, šiuo metu būtina „išoperuoti“ visas teisinės sistemos „ligas“, kurios sudaro galimybes priimti tokius sprendimus. 

„Pasakyčiau taip, kaip sako žmonės, su kuriais teko bendrauti pastaruoju metu: iš pradžių šokas, tada nusivylimas, o galiausiai – pyktis. Taip ir yra, nes smarkiai nusivylė visi žmonės visa mūsų teisine sistema ir tuo, kaip ji veikia. Daug tų ligų, kurias reikia operuoti ir daug darbų, kurias reikia šitoje srityje padaryti“, – penktadienį „Žinių radijui“ teigė V. Blinkevičiūtė. 

Anot socialdemokratės, būtina peržiūrėti ne tik politinės korupicijos apibrėžimą, tačiau ir sustiprinti įvairias prevencines priemones, kad situacijos nepasikartotų.

„Reikėtų peržiūrėti  dar kartą politinės korupcijos apibrėžimą, nes dabar akivaizdu, kad jos įrodyti tiesiog neįmanoma. Kita vertus, reikia sustiprinti ir įvairias prevencines priemones. (...) Reikėtų kuo greičiau apsispręsti dėl galimybės atsiskaityti įvairiuose sandoriuose grynųjų pinigų sumomis ar iki trijų tūkstančių, ar parinkti kitą sumą, nes Lietuva yra likusi iš nedaugelio valstybių Europos Sąjungoje, kur nėra ribojimo atsiskaitant už tam tikrus sandorius grynaisiais pinigais“, – kalbėjo V. Blinkevičiūtė kartu pridurdama, kad tokie sprendimai kelia visuomenės nepasitikėjimą pačia valstybe.

„Taip tikrai negali būti, kai bylos nagrinėjamos teismuose po ketverius metus ir daugiau, o po to teismuose pasirodo šnipštas – įrodymų per mažai, dar kažkas nesuveikia, tai, tiesą sakant, reikia įdėti pakankamai daug darbo, kad tokios situacijos nesikartotų, nes, priešingu atveju, tai yra didžiulis šokas, nusivylimas ir nepasitikėjimas pačia valstybe“, – pridūrė jis. 

ELTA primena, kad vienoje stambiausių pastarųjų metų politinės korupcijos byloje kaltinimai dėl apysunkių ir sunkių korupcinio pobūdžio nusikaltimų – kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu – buvo pareikšti penkiems fiziniams asmenims, iš kurių keturi yra buvę ar esami Seimo nariai, taip pat trims juridiniams asmenims.

2018 m. balandžio 19 d. bylai buvo suteiktas prioritetinis statusas, kadangi jos nagrinėjimo operatyvumu siekiama apginti ir apsaugoti viešą interesą. Bylai suteikus specialųjį statusą, siekta minimizuoti galimas rizikas dėl galimai ilgos bylos nagrinėjimo trukmės.

„MG Baltic" politinės korupcijos byloje buvo įtariama, kad politikai, imdami kyšius iš „MG Baltic", palaikė ar inicijavo koncernui palankius sprendimus Seime bei kitose valstybės institucijose, taip pat darė poveikį nulemiant viešųjų pirkimų laimėtojus.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA