REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gegužės 25 d. 14:43

V. Blinkevičiūtė 5 Partnerystės įstatymui nepritarusiems socialdemokratams klausimų neturi: partijoje yra nuomonių įvairovė

Lietuva

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


176134

 „Valstiečio“ Tomo Tomilino antradienį išreikšta parama Partnerystės įstatymui sukėlė nemažai klausimų partijos lyderiams. Nors nemažas audras kėlusi įstatymo iniciatyva Seimo palaikymo nesulaukė dar pateikimo stadijoje, T. Tomilino balsavimas jo atstovaujamos partijos lyderio buvo suprastas kaip prieštaraujantis partijos vertybėms ir, ko gero, bus svarstomas šios politinės jėgos struktūrose.

Tuo tarpu Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) išrinkta pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė teigia, kad penkiems Seimo socialdemokratams, kurie balsavo prieš Partnerystės įstatymą, jokių priekaištų neturinti.

Nepaisant to, kad Europoje save socialdemokratams priskiriančioms jėgoms dėl tokių iniciatyvų klausimų praktiškai nekyla, V. Blinkevičiūtės teigimu, visą atsakomybę už tai, kad Partnerystės įstatymas nesulaukė Seime palaikymo, turėtų prisiimti valdantieji.

„Matyt, nepakankamai darbo įdėjo valdančioji dauguma ir pirmiausiai jie patys turėjo susiskaičiuoti balsų ir kiek turi palaikymo. Kiek girdėjau, tai jie viešojoje erdvėje sakė, kad turi palaikymą valdančiojoje daugumoje. Tačiau, pasirodo, kad to nėra. Kai tokie jautrūs klausimai yra teikiami, reikia pasiskaičiuoti visus variantus“, – Eltai antradienį komentavo V. Blinkevičiūtė.

Ji pernelyg nesureikšmino fakto, kad penki Seimo socialdemokratai nepritarė pateiktam Partnerystės įstatymo projektui.

„Frakcijos nariai turi teisę laisvai balsuoti taip, kaip jiems atrodo pagal jų sąžinę. Jie taip ir pasielgė. Aš tikrai negalvoju, kad socialdemokratų balsais reikia kiekvieną kartą ieškoti daugumos. Valančioji dauguma turi įdėti daugiau darbo tam, kad turėtų rezultatą“, – teigė ji ir dar kartą pažymėjo, kad kiekvienas Lietuvos socialdemokratų partijoje gali turėti savo nuomonę.

„Mūsų partija yra didžiulė, per 15 tūkst. narių. Tai yra demokratinė partija, kur kiekvienas gali turėti savo nuomonę ir ją reikšti. Tame aš matau stiprybę ir tvirtybę. Mes tikrai nesiruošiame kaip nors bausti nė vieno mūsų frakcijos nario dėl jų balsavimo“, – akcentavo politikė.

Nekonkretizavo, kaip reikėtų spręsti klausimą ateityje

Galiausiai socialdemokratė nekonkretizavo, kaip ji ar jos partija matytų klausimo sprendimą dėl bendrai gyvenančių tos paties lyties asmenų santykių reglamentavimo.

Kad tai yra problema, V. Blinkevičiūtė pripažino, tačiau ar ją spręsti reikėtų einant labiau valdančiosios daugumos, ar labiau „valstiečių“ siūlomu keliu, negalėjo atsakyti.

„Neužbėkime niekam už akių, nurims aistros, mes ramiai apsvarstysime visus teikiamus projektus ir tada priimsime sprendimus“, – sakė išrinktoji LSDP pirmininkė.

„Yra daug klausimų neišspręsta: finansinių, paveldėjimo, dar kitų dalykų. Tai reikia spręsti, ir tokia yra mūsų partijos pozicija, kad juos reikia spręsti. Tačiau šiuo atveju šį įstatymo projektą rengė ne socialdemokratai, jį rengė konservatoriai ir liberalai, ir jie prisiima visą atsakomybę už tai, kas įvyko pateikimo stadijoje“, – pažymėjo V. Blinkevičiūtė.

Seime antradienį jau pateikimo stadijoje atmestas ir grąžintas tobulinti daugybę emocijų visuomenėje keliantis lyčiai neutralios Partnerystės įstatymo projektas. Iniciatyvą palaikė 63 parlamentarai, 58 balsavo prieš ir 7 susilaikė.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA