PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Kovo 10 d. 17:32

V. Adamkus – už Lietuvos pilietybę visiems lietuviams

Vilnius

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


75328

Prezidentas Valdas Adamkus sveikina Seimo sprendimą dėl dvigubos pilietybės išsaugojimo referendumo paskelbimo.

„Kad ir kur būtų, kad ir kur gyventų, kad ir kaip toli nuo Tėvynės atsidurtų, absoliuti dauguma mūsų tautiečių puoselėja ryšį su savo Tėvyne, jos papročiais, kultūra ir tradicijomis, išsaugo jiems tokį svarbų ir brangų ryšį su Lietuva. Šiems mūsų tautiečiams Lietuvos pilietybė - ne vien teisinis ryšys, bet ir labai svarbi moralinė nuostata“, - sakė V. Adamkus.

Jis kartu su kitais Lietuvos visuomenės veikėjais, kultūros ir meno atstovais pasirašė po kreipimusi, kad mūsų piliečiams, įgijusiems euroatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios šalies pilietybę, būtų galima išsaugoti ir Lietuvos Respublikos pilietybę.

Seimas sekmadienį ypatingos skubos tvarka nustatė, kad privalomasis referendumas dėl dvigubos pilietybės vyks šių metų gegužės 12 d. kartu su pirmuoju Lietuvos prezidento rinkimų turu.

Už nutarimą balsavo 85 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 3 tautos atstovai.

Privalomajame referendume bus siūloma apsispręsti dėl šio Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo teksto: „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais konstitucinio įstatymo nustatytais pagrindais. Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę, Lietuvos Respublikos pilietybės nepraranda. Kitais atvejais Lietuvos Respublikos pilietis negali būti kartu ir kitos valstybės pilietis, išskyrus konstitucinio įstatymo nustatytas išimtis. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato konstitucinis įstatymas.„

Referendumu priimti Konstitucijos pakeitimai įsigaliotų 2020 m. sausio 1 d.

ELTA