PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Lapkričio 29 d. 17:45

V. Adamkus: Rusija tęsia Sovietų Sąjungos politiką

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


62517

Rusijos politika tęsia Sovietų Sąjungos tradicijas, sako prezidentas Valdas Adamkus. Pasak jo, Rusijos vykdoma agresija prieš Ukrainą Azovo jūroje būtina įvardinti tiesiog karu, kuris kelią grėsmę ne tik ukrainiečiams, bet ir visam likusiam pasauliui.

,,Reikia pripažinti, kad tokia grėsmė (grėsmė laisvei. - ELTA) egzistuoja. Noriu patvirtinti ir pasakyti vieną dalyką - Rusijos dabartinė politika yra tąsa buvusios Sovietų Sąjungos (politikos. - ELTA). O ji buvo grėsmė ne tik Lietuvai, bet ir pasauliui. Aš manau, kad situacija nėra pasikeitusi. Tik šiuo metu pasaulis ir, ypač Europa, daugiau supranta tą grėsmę ir atitinkamai tam ruošiasi“, - sakė V. Adamkus.

Prezidentas pabrėžė, kad dar turi vilties, kad Rusijos vykdoma Ukrainą skaldanti agresija baigsis.

,,Šiandien stebiu, kas dedasi Ukrainoje su dideliu skausmu. Aš galiu pasakyti, kad tai yra agresija, nepateisinama jokiu būdu laisvame pasaulyje, ir aš turiu vilties, kad atsiras kelias kaip nors sustabdyti viską ir grąžinti visišką nepriklausomybę, laisvę ir integruotą Ukrainą“, - Delfi TV laidoje sakė V. Adamkus.

Anot prezidento, Vakarų pozicija Ukrainos klausimu turi būti vieningesnė ir stipresnė. Prezidentas pabrėžė, kad dabartinė Vakarų šalių reakcija į konfliktą Azovo jūroje nėra pakankama, nes Rusijos paprasčiausiai neveikia deklaratyvūs Maskvos elgesio įvertinimai.

„Mano tvirtu įsitikinimu, vienintelis atsakymas - visos Europos ir gal viso pasaulio - turi būti griežtos pozicijos išsakymas ir ribų nustatymas (...) Griežtai turime pasakyti, kad pasaulis pripažįsta laisvę, apsisprendimą visoms tautoms ir žmonėms“, - teigė V. Adamkus.

ELTA