REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 25 d. 09:49

Užsienio reikalų ministras apie Lenkijos oro erdvę pažeidusią raketą: Rusijai turi būti pasiųsta aiški žinia

Lietuva

Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


295951

Sekmadienio naktį Rusijos raketai įskriejus į Lenkijos oro erdvę, Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) viešintis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Rusijai turi būti pasiųsta aiški žinia, jog į NATO valstybių oro erdvę įskrendančios raketos ar dronai bus numušti.

„Vienas kartas gali būti klaida. Bet jei leisime toliau tam vykti, tai jau skambės kaip pakvietimas. Todėl turime pakeisti savo poziciją, laikyseną ir pasiųsti labai aiškią žinutę, kad jei tai nutiks darkart, raketos ar dronai bus numušti“, – amerikiečių televizijai „Fox News“ komentavo G. Landsbergis.

„Tai ne pirmas kartas. Jau prieš tai yra buvę keli Rumunijos oro erdvės pažeidimo atvejai, taip pat ne pirmą kartą pažeidžiama ir Lenkijos oro erdvė“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

ELTA primena, kad sekmadienį Lenkija apkaltino Rusiją rytą pažeidus jos oro erdvę. Viena į taikinius Vakarų Ukrainoje nutaikyta sparnuotoji raketa 4.23 val. įskriejo į Lenkijos oro erdvę netoli Oserdovo ir buvo ten 39 sekundes, pranešė Lenkijos ginkluotosios pajėgos. Raketa viso skrydžio metu buvo stebima kariniais radarais.

Esą imtasi visų reikalingų priemonių Lenkijos oro erdvės saugumui užtikrinti. Be kita ko, buvo aktyvuotos lenkų ir sąjungininkų oro pajėgos.

Užsienio reikalų ministerija Varšuvoje dėl incidento išsikvietė Rusijos ambasados reikalų patikėtinį ir perdavė jam protesto notą. Joje Rusija raginama „paaiškinti incidentą dėl oro erdvės pažeidimo ir nedelsiant nutraukti tokią veiklą“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA