REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 16 d. 16:37

Uždarius Lavoriškių ir Raigardo pasienio punktus daugiau nei perpus sumažėjo Lietuvos piliečių vykstančių į Baltarusiją

Lietuva

VSAT nuotr.

Žygimantas ŠilobritasŠaltinis: ELTA


295085

Kovo 1 d. uždarius Lavoriškių ir Raigardo pasienio kontrolės punktus (PKP) su Baltarusija, daugiau nei perpus sumažėjo Lietuvos piliečių kelionių į šalį, teigia Valstybes sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Institucijos pateiktais duomenimis, po punktų uždarymo šis sieną kertančių asmenų srautas sumažėjo per 60 proc.

Kaip pateikia VSAT, kovo 1–14 d. laikotarpiu, kai veikė tik Medininkų ir Šalčininkų Lietuvos piliečiai sieną su Baltarusija kirto 4117 kartus.

Tuo metu vasario pabaigoje, 16–29 dienomis, kai veikė 4 pasienio punktai, buvo užfiksuota 10 599 atvejai, kai Lietuvos piliečiai kirto sieną.

Visgi, kaip teigia VSAT atstovas žiniasklaidai Giedrius Mišutis, šie skaičiai nebūtinai parodo tikrą į Baltarusiją vykusių piliečių kiekį. Anot jo, tam pačiam asmeniui kirtus sieną daugiau nei vieną kartą, tai yra laikoma atskirtais kirtimais.

„Tarp šių kirtimų gali būti atvejų, kai tas pats asmuo sieną kirto, tarkime, 2 ar 3 kartus. Tai ir bus statistikoje 2 ar 3 kartai, nors žmogus tas pats“, – Eltai teigė G. Mišutis.

ELTA primena, kad nuo kovo 1 d. įsigaliojo pėsčiųjų, dviratininkų, kito transporto bei prekių judėjimo per Lavoriškių ir Raigardo PKP ribojimai. Taip pat nuo draudžiamas pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimas likusiuose dviejuose Medininkų ir Šalčininkų PKP.

Reaguodama į tai Baltarusija pareiškė, jog ima blokuoti įvairių prekių importą iš Lietuvos keršydama už tai, kad kaimynė uždarė dar du pasienio kontrolės punktus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA