REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Balandžio 28 d. 10:24

Už neteisėtai ankštuose garduose laikytus šešis kiškius – bauda iki 2000 eurų

Marijampolė

Etaplius.ltŠaltinis: Aplinkos apsaugos departamentas


265742

Aplinkos apsaugos departamento Marijampolės gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai Meškėnų kaime nustatė asmenį, neteisėtai laikiusį šešis pilkuosius kiškius. Be to, gyvūnai buvo laikomi metaliniuose per mažo ploto garduose.

Taip pat asmuo neturėjo kiškių įsigijimą patvirtinančių dokumentų, negalėjo ar nenorėjo paaiškinti, kur juos įsigijo.

„Kiškiai buvo laikomi metaliniuose garduose, kurių plotas gerokai mažesnis nei nustatyta, o tai vertinama kaip žiaurus elgesys su gyvūnais. Taigi gyvūnai konfiskuoti ir laikinai globai perduoti Lietuvos zoologijos sodui“, – sakė Marijampolės gyvosios gamtos apsaugos skyriaus viršininkas Raimondas Smagurauskas.

Aplinkosaugininkai primena, kad laukiniams gyvūnams nelaisvėje būtinos visus jų poreikius užtikrinančios sąlygos, gyvūnai turi nepatirti skausmo, streso, nepatogumų. Taip pat būtina atsižvelgti į natūralius kiekvienos rūšies gyvybinius ciklus, temperatūros režimą, šviesos ir tamsos, poilsio ir miego režimą.

„Pavyzdžiui, kiškiai turi būti laikomi lauko sąlygomis, o ne uždaroje patalpoje. Po kojomis turi būti natūralus pagrindas, kad jie galėtų kasti, rausti. Be to, jiems reikia laisvai judėti, pašokinėti arba atvirkščiai – pasislėpti ir netrikdomai pabūti“, – paaiškina R. Smagurauskas.

Priėmus sprendimą administracinėje byloje, veterinarijos specialistai vertins, ar gyvūnus galima paleisti į laisvę. Jei bus nuspręsta, kad gyvūnai nebegalės laisvėje savarankiškai gyventi, jie bus globojami zoologijos sodo specialistų.

Už šiuos pažeidimus asmeniui gresia bauda iki 2000 eurų ir gyvūnai bus konfiskuoti.REDAKCIJA REKOMENDUOJA